Smaçlar Denktaş için atılıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 24, 2023
Diğer SporlarSpor

Smaçlar Denktaş için atılıyor

Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Rauf Denktaş Kupası ön eleme maçında Yakın Doğu Üniversitesi, Vakıflar’ı 3-2 yenerek yarı finale yükseldi

120 DAKİKADA BİTTİ: Atatürk Spor Salonu’nda soğuk bir ortamda oynanan ve çekişmeli geçen maçta 120 dakikalık mücadeleden galip çıkan Yakın Doğu Üniversitesi oldu


 

 

Tonguç KOTAK

Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Rauf  Denktaş Kupası ön eleme maçında Yakın Doğu Üniversitesi, Vakıflar’ı 3-2 yenerek yarı finale yükseldi.

Atatürk Spor Salonu’nda soğuk bir ortamda oynanan ve çekişmeli geçen maçta 120 dakikalık maça iki takım da istekli başladı ve ilk set büyük bir çekişmeye sahne oldu. Bu seti Yakın Doğu 27-25 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci setten itibaren üstünlüğü ele alan Vakıflar oldu. İkinci seti 25-20 üçüncü seti de ayni skorla 25-20 alarak 2-1 öne geçti.

Maçın dördüncü setinde etkili olan Yakın Doğu rakibine 25-20 üstünlük sağlayınca durdum 2-2 oldu.

Karar setinde de çekime vardı. İlk bölümde etkili olan Vakıflar olsa da toparlanan Yakın Doğu seti 15-13 maçı da 3-2 kazandı ve yarı finale yükseldi

 

YDÜ, DAÜ’ye rakip oldu

Rauf  Denktaş Kupası’nda erkeklerde ise Yakın Doğu Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin rakibi oldu. Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor ise Karpaz Gate Marina ile oynayacak. Her iki maç da 10 Şubat Pazartesi akşamı oynanacak.

Kadınlarda ise 3 Şubat Pazartesi günü Lefke Avrupa Üniversitesi – Karpaz Gate Marina ve Doğu Akdeniz Üniversitesi – Vakıflar yarı finalleri yapılacak.

 

Finaller 13 ve 17 Şubat’ta

Kadınlarda kupa finali 13 Şubat Perşembe akşamı Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak.

Kupada erkekler finali ise 17 Şubat Pazartesi akşamı oynanacak. Bu maç da Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar