Skor yanıltmasın - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Köşe Yazarları

Skor yanıltmasın

Çetinkaya’nın başkanı, yöneticisi, teknik direktörü nasıl buldu bilemem ama ben Çetinkaya’yı 5-0 galip geldikleri Serdarlı maçında beğenmedim. Tabii skor yanıltmasın derken, maçı görmeyen sporseverler Çetinkaya’nın 5-0 kazanırken, Serdarlı’nın çok gol kaçırdığını veya skorun 5-0 olmaması gerektiğinden bahsetmiyorum. Çetinkaya’nın skor gibi çok üstün oyun oynamadığına değiniyorum.
Geçen yılki Çetinkaya’yı düşündüğümde dün akşamki Çetinkaya’da, Batshi’nin akıl dolu futboluna rağmen eskisi gibi etkili ve bitirici değil. Ayrıca göbekte çok boşluklar yaratılıyor. Rakip takım tık tık pas yapıyor. Hüseyin Kayalılar ve Musa dışında bence Çetinkaya’da çok çok iyiydi diyebileceğim oyuncu yoktu. Ben göremedim yani. Üstelik 5-0 galip gelinen bir maçta.
3 haftalık cezasının ardından formasını giyen Sherman da etkisiz kaldı, Esin de istediği toplarla buluşamadı. Daha çok Musa’nın kanadı kullanıldığından gol perdesini açan Akın da verimsizdi. Savunma ve kaleci Hasan her zamanki gibi temizleyici rolünü üstlendiler ve Serdarlı’nın hücuma kalkerken bulduğu fırsatı savunmada yaratmadılar.
Çok karamsar gibi oldu ama Çetinkaya her zaman beklentilerin daha büyük olduğu bir takımdır. Bizler de her yıl şampiyonlukta iddialı bir takım olarak Çetinkaya’dan daha üstün futbol görmek istiyoruz.
Serdarlı takımını bu sezon Doğan maçından sonra ikinci kez gördüm. Serdarlı ayni oyun düzeni ile oynuyor. Tecrübeli adamların ayağa pasları ile gelişen ataklar dün sonuçsuz kaldı. Nurrettin, Ertan ve Ufuk Fırat göbekte Çetinkaya’ya karşı özellikle ikinci devre çok güzel top yaptı. Ancak gol yollarında bitirici vuruş yapılamadı. Buna Çetinkaya savunması izin vermedi de diyebiliriz.
4-0 yenik durumda oldukları anlarda bile oyun disiplininden kopmayan, 5-0 geriye düştükten sonra bile pas hatalarında birbirlerini alkışlayan Serdarlı futbolcuları bu birlikteliğin getirisini sezon sonu görecekler.
Hakem Serdar Bilgimer’in yönetimini iyi bulmadım. Ceza sahası içi ve dışı faul kararlarının bir çoğu doğru değildi. Umarım hatalarını görerek doğruya ulaşır çünkü futbolun geleceği kendisi gibi hakemlere emanet olacak ve onların doğru yönetimine ihtiyaç vardır.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar