Ozanköy maçının şokunu atlattılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Ekim 1, 2023
Köşe Yazarları

Ozanköy maçının şokunu atlattılar

Tatlısu, 8-2’lik Ozanköy mağlubiyetinin “şokunu”, dün Dumlupınar karşısında oynadığı başarılı oyun sonrasında gelen 4-0’lık galibiyet ile “atlattı.” Tatlısu karşılaşmaya süratli başladı. Çok başarılı oyun çıkartan orta alan oyuncularının ileride basmaları ile de, oyunu rakip alana yığdı. Bu arada yaptıkları pres, geriden çıkmaya çalışan Dumlupınar oyuncularının “top kaybına” neden oldu. Buna rağmen ilk gol, Dumlupınar’dan geldi. Ancak, korner atışında Burak’la kafaya sıçrayan golcü Süleyman’ın kafa ile “kendi kalesine” attığı golle.
Golden sonra ataklarını daha da sıklaştıran Tatlısu’nun bu baskısına, ancak, Süleyman ve Derviş’e atılan uzun kontra toplarla mukabele etmek isteyen, ancak başarılı olamayan Dumlupınar’ın direnci 26. dakikada stoper Mehmet Kanat’ın attığı ikinci golden sonra iyice kırıldı. Üstelik Dumlupınar ilk gol fırsatını ancak 47. dakikada kaçırırken, Tatlısu bu arada Burak, Hasan ve Emin vasıtası ile gol kaçırma yarışına devam ediyordu. İşin garibi Dumlupınar, ikinci devrenin başında Emin’in rakip müdafaa arasından “slalom” yaparcasına geçip attığı üçüncü golden sonra “kendine gelmeye” başladı ve ortaya, karşılıklı akınlara dönüşen “dengeli” bir oyun çıktı. Ancak bu defa da, Dumlupınar’ın üçüncü bölge oyuncuları, kolayı yapamayıp, zoru başardı ve rakip kaleye gol atamadı. Bu süreç içerisinde Tatlısu’da çok kaçırdı ve maçın skorunu tayin eden bir tanesinden yararlanabildi.
Sonuçta Tatlısu, diri, çabuk ve istekli oyununun karşılığını dört golle aldı. Bloklar arasındaki “ahenk”, oyun kurgusunu daha da “güzelleştirdi” ve bu suretle de, “beklenen” Tatlısu ortaya çıktı. Ve galibiyeti hak etti. 
Düzkaya karşısında izlediğim “başarılı” Dumlupınar ise bugünkü performansları ile beni çok şaşırttı. Mağlubiyeti hak etti. Karşılaşma sonrasında maç ile ilgili görüşünü aldığım Salahi Uçkan hocanın “Ozanköy mağlubiyetinin şokunu atlattık. Böyle bir patlama yapıp, galip gelmemiz şart olmuştu” şeklindeki sözleri, Tatlısu’yu bekleyen mutlu günlerin belirtisi gibi idi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar