Skandal Süzgeçli Estetik - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Sağlık

Skandal Süzgeçli Estetik

BAKIRKÖY’de bir güzellik merkezinde liposuction yöntemiyle hastalarından aldığı yağları onların ciltlerine enjekte ederek, hastaların yüzlerinde kalıcı hasar bıraktığı iddia edilen Banu Altıntaş hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mağdurlardan Kıymet Kaya, “Estetik doktoru olduğunu söyleyerek beni kandırdı. Yüzüme enjekte etmek için karnımdan aldığı yağları makarna süzgecinde yıkayıp, çay kaşığıyla enjektöre doldurmuş. Çalışanlarından öğrendim. Onlar da savcılığa bunu anlattı. Bu kadın yüzümü insanlıktan çıkardı” dedi.

Yüzünde oluşan kalıcı yaralar nedeniyle sokağa çıkamadığını söyleyen 2 çocuk annesi Kıymet Kaya, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Kaya, başvurusunda, Bakırköy’de ‘Güzellik Fabrikası’ isimli merkezin sahibi Banu Altıntaş’ın (36) kendisini estetik cerrahı olarak tanıtarak cerrahi operasyonlar yaptığını öne sürüp, şu iddialarda bulundu:


‘YÜZÜM BÖYLE KALACAK’

“Yüzümdeki güneş lekelerinden kurtulmak için Banu Altıntaş’a gittim. Bana PRP denilen damardan alınan kanı ayrıştırarak cilde enjekte etme yöntemini uyguladı. Daha sonra beni ikna ederek yüzüme cerrahi müdahele yaptı. Yüzüm zayıf olduğu için karnımdan yağ alıp yanaklarıma enjekte edecekti. Kırışıklıkları kapatacaktı. 5 Şubat 2012 günü liposuction yöntemiyle karnımdan aldığı yağı cildime enjekte etti. Bu işlemden sonra yüzüm korkunç bir hal aldı. Yaralar büyüdü, morardı. Sokağa çıkamaz oldum, ailemle çocuklarımla aram açıldı.”

DİPLOMALARI SAHTE

“Gittiğim başka doktorlardan yüzümün tamamen iyileşemeyeceğini öğrendim. Kendisine sorduğumda bana doktor olduğunu söyledi. İnandım. Duvarında diplomaları vardı. Hepsi sahteymiş. Beni ameliyat masasına yatırdı. Anestezi verdi. Karnımdan yağ aldı. Sonra onları yüzüme şırınga etti. Meğerse sadece süzgeçte yıkıyormuş. Bu kadın bunu onlarca kişiye yaptı. Şimdi hepsi tek tek savcılığa geliyor. Ölmediğime şükrediyorum. Yüzüm işte bu hale geldi. Başka doktora gitmeseydim herhalde yüzüm çürüyecekti. Bu kadın her yönden beni tüketti.”

Kaya’nın şikayeti üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Soruşturmada, işyerine astığı diplomaların sahte olduğu, tıp mezunu olmadığı ortaya çıkan Banu Altıntaş hakkında dolandırıcılık suçundan 5 yıla kadar, taksirle yaralama suçundan da 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“İFTİRA ATTILAR”

HAKKINDAKİ başka iki ayrı suçlama nedeniyle Kıymet Kaya haricinde de iki soruşturmaya konu olan Banu Altıntaş ise, suçlamaları reddeti. Altıntaş, “Ben doktor değilim. Sadece işletmeciyim. Orada da çalışmıyorum zaten. Kıymet Kaya ameliyatı başkasına yaptırıp gelmiş. O diplomalar da bana ait değil” dedi. Üzerinde kendisine ait fotoğraf olduğunu hatırlattığımız Altıntaş, “Çekmecemden almış olabilirler” dedi. Altıntaş daha sonra fotoğraftaki kişiyle bir alakasının olmadığını ifade etti. Merkezlerinde liposuction yapıp yapmadığı sorulan Altıntaş, “Hayır biz yapmıyoruz, doktorlara yönlendiriyoruz” şeklinde cevap verdi. Altıntaş, kendisine dava açan Kıymet Kaya ve diğer mağdurlar hakkında iftiradan  dilekçe verdiğini ekledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar