Siyasiler devrede - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Siyasiler devrede

Siyasiler devrede

Köy muhtarı Fehmi Çamlıköylü, açık nedeniyle birliği teslim almadı. İçişleri Bakanlığı’nın oluşturmayı vadettiği soruşturma ekibi de göreve başlamadı. İddialara göre, olayın kapanması için bazı siyasiler devreye girdi

Çamlıköy’de köy muhtarının başkanlığını yaptığı İçme Suyu Birliği’nde 2010 yılı öncesine ait 533 bin TL’lik açığın oluşmasına neden isimlere yönelik soruşturma ileriye götürülmedi.
2010 yılı öncesine ait borç nedeniyle mevcut muhtar Fehmi Çamlıköylü, birliği devralmayı reddetti.
27 Haziran 2010 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Çamlıköy Muhtarlığı’nı kazanan Fehmi Çamlıköylü, köyün içme suyu su motorlarının 533 bin TL elektrik borcu açığı olduğu gerekçesi ile Köy İçme Suyu Birliği’ni teslim almamıştı. 


Kaymakamlık ne yapıyor?
Bunun üzerine devreye giren Güzelyurt Kaymakamlığı, Çamlıköy İçme Suyu Birliği’nin kontrolünü alarak Bölge Sular Komitesi’ne devretmişti.
Çamlıköy halkı olayın meydana çıkması ve suçluların yargılanması için ilgililere yaptıkları baskılar sonucu Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz olaydan hemen sonra Çamlıköy’e giderek eski muhtarlar ve halk ile bir toplantı yapmış, olayın bilgilerine geldiğini ve konuyu araştıracaklarını suçlu veya suçlular varsa gerekli yasal işlemi başlatacaklarını söylemişti.
Su Birliği’ndeki açık üzerine Çamlıköy İçme Suyu Birliği’nin kontrolü Güzelyurt Kaymakamlığı’na bağlı Bölge Sular Komitesi’ne devredilmişti. 

Bozulan su motoru halen daha tamir edilmeyi bekliyor

Soruşturma dahi yapılmadı
Elde edinilen güvenilir bilgilere göre, Çamlıköy İçme Suyu Birliği’ndeki açık nedeni ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın, bu konuda bir heyet oluşturduğunu ve soruşturma başlattığını ancak, bazı siyasilerin olayı kapatmak için çalışma başlattıkları öğrenildi.
İki yılı aşkın bir süredir Çamlıköy İçme Suyu Birliği’ndeki 533 bin TL elektrik borcu açığının suçlularının tespit edilmemesi ve yargıya havale edilmemesi köylüler ve olayı bilen vatandaşlar tarafından “dosya kapatılıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar