Siyasi tarihimiz açısından çok önemli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Siyasi tarihimiz açısından çok önemli

Siyasi tarihimiz açısından çok önemli

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile Belediye Meclis üyesi adayları sivil toplum örgütleri ziyaretleri kapsamında bugün Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)'ü ziyaret etti.

 


CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyesi adaylar,  KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu, Genel Sekreter Şener Elcil ile bazı yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Fellahoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, son iki dönemdir LTB'de sıkıntılar yaşandığına işaret ederek, Lefkoşa'nın içinde bulunduğu durumun ülkenin durumuyla benzerlik gösterdiğini ifade etti.

Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa Belediyesi’ni batırıp iflasa sürükleyen siyasi zihniyetin ülkeyi de batırarak kaosa sürüklediğini ileri sürerek, bu zihniyetin halkın ve kurumların çıkarları yerine kısa vadeli kişisel çıkarları düşünerek hareket ettiğini söyledi.

Tüm yaşananlardan sonra hesapsız, kitapsız yönetimin belediyeyi getirdiği durumun ortada olduğuna işaret eden Fellahoğlu, “7 Nisan'da yapılacak olan seçim  ülke siyasi tarihi açısından çok önemli bir seçimdir. Bu seçim ülkeyi ve belediyeyi bu hale getirenler ile bunların karşısında duran siyasi güçler arasında gerçekleşecektir” dedi.

Fellahoğlu, ülke ve belediyeyi bu hale getiren siyasi güçlerin, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile Demokrat Parti (DP) olduğunu iddia ederek, her iki partinin LTB seçimine katılmayarak halktan özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar