KıbrısSürmanşet

Sosyal Adalet Hareketi: Siyasi bir partiye bağlı değiliz


 Kendilerini ‘Bir grup yurtsever vatandaş’ olarak tanıtan ve ‘Sosyal Adalet Hareketi’ adını verdikleri bir sivil toplum hareketi başlatan 10 kişilik bir grup, kuruluş bildirilerini yayımladı
“Ülkemizde yaşanan tüm usulsüzlük, haksızlık, kötü yönetim, adaletsizlik, adam kayırma, emek sömürme, hukuka aykırı davranma gibi toplumu kemiren ve sosyal devlet anlayışını yok eden tüm olumsuzluklarla mücadele edip, farkındalık yaratmak amacıyla bir sivil toplum hareketi başlatıyoruz” diyen grup, başlattıkları hareketin herhangi bir siyasi partiye bağlı olmadığı gibi, yanında ya da karşısında da olmadıklarını belirtti. 

“Halktan ve emekten yanayız”

 

Hareketlerinin tarafsız olmadığını dile getiren grup, sosyal adaletten, iyi yönetimden, sosyal devletten, halktan ve emekten yana olduklarını açıkladı.

 

‘Sosyal Adalet Hareketi’ adlı grubun, kuruluş bildirisinin tamamı şu şekilde;

 

Bir grup yurtsever olarak bizler, ülkemizde yaşanan tüm usulsüzlük, haksızlık, kötü yönetim, adaletsizlik, adam kayırma, emek sömürme, hukuka aykırı davranma gibi toplumu kemiren ve sosyal devlet anlayışını yok eden tüm olumsuzluklarla mücadele edip, farkındalık yaratmak amacıyla bir sivil toplum hareketi başlatıyoruz. Hareketimiz herhangi bir siyasi partiye bağlı olmadığı gibi, yanında ya da karşısında da değildir. Hareketimiz tarafsız da değildir. Net bir şekilde, sosyal adaletten, iyi yönetimden, sosyal devletten, haktan, emekten, halktan yanadır ve bunlara taraftır.

Tüm bunlara aykırı davranışların karşısında duracak ve kamuoyunda bu konularda bilinç ve farkındalık oluşturacaktır. Sivil toplum hareketi olarak, yönetimleri denetleme görevimizi yaparken, yukarda belirttiğimiz ilkelerimiz doğrultusunda yapılacak uygulamalar ve kararları destekleyecek, ilkelerimize ters düşenlerin karşısında olacak ve mâkul çözümler bulabilmek için, yönetimler ve yönetenlerle fikir alışverişinde bulunmaya her durumda açık olacağız.

Sosyal Adalet Hareketi

Saffet Aşıksoy

Çağda Pehlivan

Taylan Taşören

Tayfun Efendi

Duyal Arşanlar

Nimet Harmancı

Ayşe Alioğlu

Mine Korkmen

Mustafa Kahvecioğlu

Cüneyt Çerkez

Başa dön tuşu