Dünya

Sivrisinek ısırığı evliliğini kabusa çevirdi!


Bir kadın 30 yıllık eşi kendisini unutunca yıkıldı. Christine ve Gary Newman’ın 30 yıllık mükemmel bir evliliği, 3 çocuğu ve 6 torunu vardı. Bir sinek ısırığı mutlu çiftin hayatını kararttı.

59 yaşındaki Gary dışarıda çalışırken bir sinek ordusunun saldırısına uğradı. Umursamayıp işine devam eden talihsiz adam eve gittiğinde kendini iyi hissetmediğini söyledi.
Gece dehşet içinde uyanan Christine, eşinin kriz geçirdiğini fark edince ambulans çağırdı. 4 gün hastanede yattıktan sonra beyin iltihabı teşhisi konuldu. 3 hafta daha hastanede antibiyotik tedavisi gördü ancak hafızasını tamamen kaybetmişti.

sinek

Daily Mail’de yayınlanan habere göre; kabusun sebebi Blandford sineğiydi. Sinekten bulaşan herpes virüsü beyin iltihabına neden olmuştu. Oldukça nadir görülen beyin iltihabı yılda yaklaşık 4 bin kişiyi etkiliyor. Hastalarda genellikle gribe benzer semptomlara rastlanıyor ancak günler içinde krizler, psikolojik değişiklikler, kişilik ve davranış değişiklikleri görülebilir. Beyin iltihabını Gary’de olduğu gibi bir enfeksiyon tetikleyebilir. Çocuklar ve yaşlıların bağışıklığı daha zayıf olduğu için bu hastalığa daha yatkınlar.

sinek2

Hastaneye ilk kaldırıldığında hatırladığını söyleyen Christine, 4 gün içinde hafızasını kaybettiğini belirtti. Her gün eşinin yanında bekleyen, ona banyo yaptıran, tuvalete götüren ve dişlerini fırçalayan kadın, Gary için bakıcıdan fazlası değildi. Christine, eve döndüklerinde eşine çatal-bıçak tutmaktan, yazı yazmaya kadar her şeyi en başından öğretti. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen Gary hala hiçbir şey hatırlamıyor ancak Christine umudunu ve eşine olan aşkını kaybetmiyor.

Başa dön tuşu