KıbrısManşet

Sistematik şiddet teminatla kurtulamadıBirlikte yaşadığı partnerini vahim zarara uğrattığı gerekçesi ile mayıs ayında tutuklanıp çıkarıldığı mahkeme tarafından teminatla serbest bırakılan zanlı Osman Tusün, partnerini yeniden dövdüğü gerekçesi ile tutuklandı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da birlikte yaşadığı partnerine sistematik şiddet uygulayan zanlı Osman Tusün, tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Kamuran Kale, zanlı Osman Tusün’ün 11 Haziran’da “ciddi darp” suçundan tutuklandığını belirtti.

Kale, Lefkoşa’da ikamet eden zanlı Osman Tusün’ün partneri S.E. ile çocukların yaramazlık yapması sebebi ile aralarında sözlü tartışma yaşandığını söyledi.

Kale, yaşanan tartışmada zanlının S.E’nin sağ elinin orta parmağını ısırdığını ve boynunu tırnaklayarak ciddi şekilde dövdüğünü belirtti. Zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen emir doğrultusunda tutuklandığını söyleyen Kale, zanlının 13 Mayıs’ta da yine S.E’yi vahim zarara uğrattığından dolayı tutuklandığını ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından teminata bağlanıp,  serbest kaldığını söyledi.

Polis, KKTC’de ikamet izinsiz olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı