Spor

Sırp hocalar, Girne’deydi


 

TARAMALAR DEVAM EDİYOR:
KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Sırbistan Basketbol Federasyonu’na bağlı eğitmenlerden Peter Markoviç, Branislav Vukoviç ve Veselin Draskiceviç’in nezaretinde sürdürülen Elit Basketbol Akademi oyuncu taraması Girne’de de devam etti

BUGÜN SONA ERİYOR:
Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen KKTC Elit Basketbol Akademi oyuncu taramalarının ardından belirlenen oyuncular takım karşılaşmalarında oynuyorlar. Karşılaşmalar dün başlarken, bugün yapılacak son maçlarla organizasyon tamamlanacak

Coşkun KUTAY

Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen KKTC Elit Basketbol Akademi oyuncu taramasının Girne ayağı da önceki gün yapıldı.
Lefkoşa ve Mağusa’nın ardından önceki gün Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda da taramalara devam edildi.
KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Sırbistan Basketbol Federasyonu’na bağlı eğitmenlerden Peter Markoviç, Branislav Vukoviç ve Veselin Draskiceviç’in nezaretinde sürdürülen Elit Basketbol Akademi oyuncu taraması Girne’de de devam etti.

Oyuncuların kişisel bilgileri çıkarılıyor
14-17 yaş grubu için oyuncu taraması ve ardından Basketbol Federasyonu’nun alt yapısının gelişimi için organize ettiği oyuncu havuzu oluşturulması projesi tüm hızı ile devam ediyor.
5 ay sürecek ve 6 etaptan oluşacak çalışmaların ilk ayağı Lefkoşa ve Gazimağusa’nın ardından önceki gün Girne’de gerçekleştirildi.
Bu taramada oyunculara Sırbistan Milli Takım Alt Yapı Antrenörleri ve Kızılyıldız Basketbol Takımı Antrenörleri, Sırbistan’da yapılan testleri uyguladı. Ayrıca sporculara kişisel gelişimleri için de ayrı bir program uygulanıyor. Kursta ayrıca sporcukların takım konseptine adaptasyonları da gösteriliyor.
Tarama sonunda bu kursa katılan sporcular için oluşturulacak kimlikleri neticesinde tüm dokümanları da oluşturulacak. Burada sporcuların zayıf ve güçlü yönleri belirlenecek ve gelişimlerinin takibi yapılacak.
KKTC Basketbol Federasyonu ile Sırbistanlı antrenörler burada yer alan sporcuları, Sırbistan’da hedeflenen taramaya da götürecekler.

Bugün sona eriyor
Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen KKTC Elit Basketbol Akademi oyuncu taramaların ardından belirlenen oyuncular kendi aralarında maçlar yapacaklar ve takım oyununda nasıl oynadıkları gözlemlenecek.
Takım karşılaşmaları dün başlarken, bugün yapılacak son maçlarla organizasyon tamamlanacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı