Sıra Kıbrıs'ta mı? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Sıra Kıbrıs’ta mı?

Hükümet, şimdi de Kıbrıs konusuna odaklanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı İrsen Küçük'le dün Başbakanlık Merkez Bina'da görüştü. Görüşmede, siyasi ve ekonomik gelişmeler masaya yatırılırken, Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşanan ekonomik krizi de değerlendirildi.

Erdoğan, Küçük'ü, Bakanlar Kurulu toplantısına ara vererek ağırladı. Konuk Başbakan'ı kapıda karşılayan Erdoğan, aynı şekilde giderken de kapıdan uğurladı. Görüşmede yer alan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da, dışarı kadar çıkarak Küçük'e veda etti.


YENİ BİR ADIM

Görüşmenin ardından Bakanlar Kurulu toplantısına devam edildi. Kulislerde, Hükümetin, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda da yeni bir adıma hazırlandığı konuşuluyor. Rum Kesimi, yaşadığı ekonomik krizin ardından iflas noktasına gelmiş, AB ve IMF ile yeni bir anlaşmaya varmıştı. Türkiye'nin AB üyeliği çerçevesinde de kilit noktalardan biri haline gelen Ada'daki sorunun aşılması için bu dönemin değerlendirilebileceği kaydediliyor.

ELEKTRONİK GÖZ TAKİP EDECEK

AK Parti ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırıların ardından Başbakanlık'ta yeni koruma tedbirleri devreye sokuldu. Koruma sayısı artırıldı, Başbakanlık girişinde yerlere "elektronik göz" kameraları yerleştirildi. Dört kameralık sistem, yerden araçların görüntülerini çekerek merkeze gönderiyor.  Muhtemel bombalı araç saldırısına karşı, özel dizayn edilen bir minibüsün de Başbakanlık girişinde sürekli hazır tutulması dikkat çekti.

BAŞBAKAN'IN korumaları dün Bakanlar Kurulu'na ellerinde "güvenlik amaçlı" beş çantayla geldi.(Akşam)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar