Magazin

Sinemanın korkusuz yüzü Eda ErolELEŞTİRİLERE AÇIK:
Son zamanlarda özel yaşamıyla çok konuşulan Eda Erol: “Kötü veya iyi her eleştiri beni her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır. Tüm eleştirilere açığım.” dedi

Bundan beş yıl önce başlayan oyunculuk kariyerini tüm hızıyla sürdüren Eda Erol’un son projesi “Bekarlığa Feda” adlı sinema filmi oldu. Bir dönem özel hayatında yaşadığı hareketli günleri geride bıraktıktan sonra tam anlamıyla oyunculuğa konsantre olan Eda Erol, özel açıklamalarda bulundu. Ünlü oyuncu, “Eleştiri beni her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır. Tüm eleştirilere açığım.” diyor.


Bakın başarılı oyuncu daha neler söylüyor:

“Bekarlığa Feda” filmindeki karakterinizin özellikleri neler?
Kocasına sürekli baskılar yapan, domiant bir karakter olan Müge’yi canlandıracağım. Müge, eşinin yanında başka arkadaşlarının yanında farklı bir kimliğe bürünen biri. Her konu hakkında bir lafı var. Erkeklerin haz etmediği bir karakter diye niteleyebilirim.

Projeye dahil olmaya karar vermenizi sağlayan neydi?
Senaryoyu ilk okuduğumda konusu ve karakterimin renkli olması hoşuma gitti. Sinerji ve inancı yüksek bir ekiple olduğum için bunun beyazperdeye yansımasının olumlu olacağını düşündüm. Şu ana kadarda çekimler su gibi akıp geçiyor.

Eleştirilerden rahatsız olur musunuz?
Eleştiri güzel bir şey. Kötü veya iyi her eleştiri beni her zaman bir adım ileriye taşıyacaktır. Tüm eleştirilere açığım. Eleştiriler beni kamçılıyor.

Güzel olmanın sinemada veya ekran önünde avantajları nedir sizce?
Güzel veya çirkin gözükmek hiç umurumda değil. Rol aldığım projede canlandırdığım karakterin ruhunu ve duygusunu seyirciye aktarmaya çalışıyorum. Güzelliğe maalesef çok önem veriyoruz. Ama oyunculukta güzellik değil yüzünüzün karakterli olması çok önemli. Canlandırdığınız karakteri, yüzünüzde doğru bir biçimde seyirciye verebilmek lazım.

Sanatla tanışmanız nasıl oldu?
13 yaşından beri sanatın içindeyim. Güzel sanatlar okudum. Tiyatro eğitimi aldım. Bunların haricinde keman ve piyano da çalabiliyorum. Bugüne kadar ruhumu hep sanatla besledim, ruhum sanat dolu.

Türk Sineması’nda hayran olduğunuz birileri var mı?
Tabii ki Türkan Şoray. Bugüne kadar sayısız film projesine imza atıp her biriyle hafızalarımızda yer dinmeyi başardı. Tarık Akan ve Filiz Akın da çok önemli isimler benim açımdan.

Sıradaki projeler neler?
Oyuncu kadrosunda Şafak Sezer’in yer aldığı “Yalan Dolan” filminde rol alacağım. Aralık ayında vizyona girmesi beklenen filmde bir muhabiri canlandırıyorum. Sinema filmlerine hiç ara vermeden kış sezonunda da seyircilerle buluşmak için sabırsızlanıyorum.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı