Magazin

Sıla 4 efsanesinin sesi oldular
SANATÇILARIMIZ SÖYLEDİ:
KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (KKTC CSO) eşliğinde SILA 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’la birlikte sahne aldı. Konserde, SILA 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi. Konser, Ali Hoca yönetiminde, Simge Akdoğu, İnci Moreket Alicik, Eril Cambaz ve Emre Pehlivan vokalistliğinde gerçekleştiCSO

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (KKTC CSO), Sıla 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’la birlikte sahne aldı. Yakın Doğu Üniversitesi, AKKM’de yer alan konserde, Sıla 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi. Konser, Ali Hoca yönetiminde, Simge Akdoğu, İnci Moreket Alicik, Eril Cambaz ve Emre Pehlivan vokalistliğinde gerçekleşti.

Yüzlerce sanatseverin katıldığı konser sonunda Sıla 4’ün temellerini oluşturan Bayrak Kuartet müzik grubunun kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu, Süleyman Görün’e, Sıla 4 üyeleri Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’a, Sıla 4’ün yaşama veda eden üyeleri Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki’ye, Raif Denktaş’ın kardeşi Ender Denktaş Vangöl’e Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından birer anı plaketi sunuldu.

CSO

Akıncı: Sıla 4’ten vazgeçmedik

Konser sonrası yaptığı konuşmada konser nedeniyle bir duygu seli yaşandığını kaydeden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Bu sahnede bu güzel müziği dinlemek bambaşka bir duygu… Son parçadan etkilenerek bir şey söylemek istiyorum: Kıbrıs Türk halkı, Sıla 4’ten vazgeçemedi ve vazgeçemeyecek.” dedi. Konser salonunun doluluğuna da konuşmasında değinen Cumhurbaşkanı, bunun bir başka mutluluk kaynağı olduğunu belirterek, “Ben Kıbrıs Türk halkının kendi değerlerine sahip çıkacağının bilincindeydim. Bu gece bunu kanıtladınız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konser programında; “Selvim”, “Çıgdım Beşbarmak Dağına”, “Ararım Sorarım Seni”, “Kıbrısım”, “Ata Binesim Geldi”, “Zeytin”, “Gave”, “Garanfil” gibi unutulmaz Sıla 4 şarkıları seslendirildi.

 

Başa dön tuşu