Sigorta Affından yararlananlar için son ödeme tarihi 20 Aralık - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Kıbrıs

Sigorta Affından yararlananlar için son ödeme tarihi 20 Aralık

Sosyal Sigortalar Dairesi

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sigorta Affından yararlananlar için son ödeme tarihinin 20 Aralık 2021 olduğunu duyurdu.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 7 Eylül 2021 tarihinde yürürlüğe giren Sigorta Affından faydalanan işverenler ve bağımsız çalışanlar için birikmiş prim borçlarını ödeme süresinin 20 Aralık 2021’de dolacağını açıkladı.


Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’ne borcu bulunan işveren ve bağımsız çalışanların birikmiş prim borçlarını ödenmesine imkan tanıyan Gecikmiş Prim Borçlarının Başvuru ve Ödeme Süresinin Uzatılması Hakkında Yasa Gücünde Kararnameler kapsamındaki sigortalıların prim borçlarını ödeyebilmeleri için, ödeme süresi 20 Aralık 2021 tarihinde son bulacaktır.

Sosyal Sigortalar Dairesi’ne yasal süresi içerisinde başvuran ve müracaatları onaylanan sigortalıların, birikmiş prim borçları ve gecikme zamlarını tek seferde veya taksitli ödemeyi tercih etmeleri halinde ön peşinatını 20 Aralık 2021 tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir.

Sosyal Sigortalar Dairesi’ ne birikmiş prim borçları bulunan tüm işveren ve bağımsız çalışanlara önemle duyurulur.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar