FutbolSpor

Sessiz sedasız..! Başbakanlık Spor Dairesi Müdürlüğü artık kimsesiz kaldı. Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu isimsiz bir zarfla görevden alındı

NE HABER VERİLDİ NE ATAMA YAPILDI: Spor Dairesi’ne yapılacak atamaların bir türlü gerçekleşememesi ve spor kesimlerinin tepkilerine rağmen görevde olan Alkan Değirmencioğlu’nun izine çıkmadan çalışmaya devam etmesine teşekkür edileceğine, Değirmencioğlu bugün Spor Dairesi arşivine ulaşan isimsiz bir zarfta, Başbakan Ersin Tatar imzası ile yazılan yazı ile görevden alındığını öğrendi. Daire Müdürlüğü’ne atama da yapılmadı

 

UBP-HP koalisyonu kurulduktan sonra geride kalan 4 ayda bir türlü çözülemeyen sporun idaresi sorunu, bugün itibarıyla daha da karmaşık bir hal aldı.

Hemen her gün görevden alınacağı söylenen ve yerine atanacak olan çeşitli isimlerin basında yer almasına rağmen ne izine çıkan, ne de çalışmaktan vazgeçen Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu dün ani bir şekilde görevden alındı.

Dairedeki normal işine giden Değirmencioğlu, arşiv memurunun getirdiği isimsiz bir zarfı açıp okumasıyla görevden alındığını öğrendi.

Başbakanlık’tan kimsenin aramadığı, haber vermediği ve çağırıp konuşmadığı, teşekkür bile etmediği Alkan Değirmencioğlu’nun isimsiz bir zarf ile görevden alındığını öğrenmesi Daire personeli ve duyanlar tarafından hayretle karşılandı.

 

Daire artık kimsesiz

Kamuda daha önce alışık olunmayan bir görevden alınma şekli ile görevden alınma haberini öğrenen Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu’nun ayrılması ile Spor Dairesi tamamen kimsesiz kaldı.

İsimsiz bir zarf içerisinde Başbakan Ersin Tatar imzalı bir kağıt ve kartvizit bulan Değirmencioğlu, görevini devretmeden daireden ayrıldı.

Spor Dairesi Müdürlüğüne yeni atama yapılmazken, yönetim kuruluna geçtiğimiz hafta eski Kaymakamlardan Kemal Deniz Dana atanmıştı ancak ita amiri olarak imza atacak yetkili biri dairede şu anda kalmadı.

Futbolda geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, hükümet değiştikten sonra da çalışan ve sahaların bakım onarımını zamanında gerçekleştiren Alkan Değirmencioğlu’na teşekkür ederken, ne Başbakan’ın ne de Başbakanlık’tan birinin bu nezaketi göstermemesi dikkat çekti.
Başa dön tuşu