Sesli Kitap Serisi farkındalık yaratmaya devam ediyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 24, 2023
Yaşam

Sesli Kitap Serisi farkındalık yaratmaya devam ediyor

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun (LSS) projesi olan “Sesli Kitap Serisi” Engelliler Haftası kapsamında Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’a tanıtılıp, görme engelliler kütüphanesine bağışlandı.

Engelliler Dayanışma Derneği’ne ziyartte bulunan Limasol Bankası Kurumsal İletişim Müdürü ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kavaz Soykan ile Limasol Sosyal Sorumluluk Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi İpek Halim dernek faaliyetleri hakkında da bilgi aldı.


Dernek Başkanı Ömer Suay yaptığı konuşmasında yapılan ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirerek Limasol Grup ailesine teşekkürlerini iletti. Engelliler Haftası’nın bir farkındalık haftası olduğunu ifade eden Suay, engellilere daha da sahip çıkılıp sorunlarının daha da aza indirilmesinin önemli olduğunu kaydetti. Suay sözlerinin devamında “Derneğimiz bireysel çabalar ve yapılan destekler ile ayakta durmaya çalışıyor. Yapılan her katkı bizler için önemli” diyerek sözlerini tamamladı.

Özlem Kavaz Soykan ziyarette yaptığı konuşmada, engelliler ile ilgili gelişmeleri yerinde görüp sorunları yerinde dinlemenin önemine dikkat çekti.  Soykan, engellilerle ilgili farkındalığın artması için çalışmaların daha da çoğaltılması gerektiğinin altını çizerek, Limasol Grup olarak bu konulara özel önem verdiklerini ve ileriki dönemde de farklı projeler geliştrmek için çalışacaklarını belirtti.

Sesli kitap projesi hakkında bilgi veren İpek Halim, KKTC’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bu projede 3 farklı yazarın öykülerinin seslendirildiğini belirtti. Projede  Ayşen Dağlı, Suzan Polat ve Derya Atamer’in öykülerinin seslendirildiğini ifade eden Halim “Kıbrıs ile ilgili kaynak kitap ülkemizde bulmak zor. Kitapta yer alan öyküler Hatice Tezcan ve Suzan Polat tarafından seslendirildi. Çağıl İşgüzar’ın müzikleriyle ise öyküler renklendi. ” dedi.  

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise;  80 yıllık köklü ve güvenli bir banka olarak; sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini, Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun bugüne kadar topluma faydalı pek çok çalışma yaptığını ve bu çalışmalar ile hatırlanmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Kemaler, engellilerin toplum içerisinde yaşamlarını  rahatlıkla sürdürebilmeleri için yapılan tüm çalışmalarının önemli olduğunu belirterek, engelli bireylerin kültür, sanat, spor, eğitim gibi her alana zorlanmadan erişmelerini sağlamanın önemli olduğunu ve tüm toplumun bu konuda hassasiyet göstermesinin gerektiğini belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar