KıbrısManşet

 “ O Ses” Yasemin Nafi!


 LEFKE’DE YARIŞMA HEYECANI: Lefke’nin “43. kurtuluş yıl dönümü” nedeni ile düzenlenen şenlikler çerçevesinde, Amatör Ses Yarışmasında Yasemin Nafi seslendirdiği “Writings On The Wall” isimli parça ile birinci oldu. Gürsel KARAGÖZLÜ

 

Lefke’nin Kurtuluşunun “43 Kurtuluş yıl dönümü” etkinlikleri çerçevesinde önceki akşam festival alanında gerçekleşen organizasyonda Kıbrıs’ın sevilen seslerinden “Kıbrıs Müzik Yolcuları” grubu elemanlarından Nazım Ced ve Hüseyin Emel sahne alarak konser verdi. Kıbrıs Müzik Yolcuları’nın seslendirdiği parçalar izleyenlerden büyük beğeni topladı. Kıbrıs Müzik Yolcuları konseri sonrasında “Amatör Ses Yarışması”na katılan yarışmacılara da eşlik etti.

Kazım Özalp, Nazım Ced ve Hüseyin Emel organizatörlüğünde, Lefke Belediyesinin sponsorluğunda yapılan Amatör Ses Yarışması’nda Yasemin Nafi seslendirdiği “Writings On The Wall” isimli parça ile birinci oldu. “Benimle oynar mısın” isimli şarkıyla Melin Emel ikinci, “Hey Lo” isimli parçayla ise Emine Gül Akgünler üçüncülüğü elde etti.

 

Kıbrıs Müzik Yolcuları hayat kattı

Hüseyin Yücelten’in başkanlığını yaptığı Muhittin Yangın, Ersan Karaç, Aktan Burcu, Emine Ferit ve Ahmet Hızlı’nın jüri üyeliklerini yaptığı yarışmaya katılan 11 yarışmacının seslendirdiği şarkıların müziklerini Kıbrıs Müzik Yolcularından Nazım Ced ve Hüseyin Emel icra etti. Gecenin sunuculuğunu Hatice Özkan Sevindi üstlendi.

Yarışma sonrasında, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, tüm jüri üyelerine ve yarışmaya katılanlara teşekkür belgesi verdi. Yarışmada üçüncü gelen Emine Gül Akgünler’e 200 TL’lik ödülünü Tone master Kazım Özalp, ikinci gelen Melin Emel’e 300 TL’lik ödülünü Lefke Belediyesi Meclis üyesi Rahme Öğütveren ve birinci gelen Yasemin Nafi’ye 500 TL’lik ödülünü Lefke Belediyesi Meclis üyesi Hasan Leyla İçer verdi.

Yarışma sonuçları açıklanmadan önce geçen yıl yapılan amatör ses yarışmasında birinci gelen Begüm Tekakpınar “Ringhtings Only Woll” isimli parçayı ve Asya Özkamalı’nın klavye ile çaldığı Cem Karaca’dan ” Yorgunum ” isimli parçalarını seslendirdi.

Başa dön tuşu