Servis soförleri, basın ve taksiciler de dahil ediliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Servis soförleri, basın ve taksiciler de dahil ediliyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Kovid-19 salgını nedeniyle küresel bir kriz yaşandığını, kısıtlı kaynakları olan KKTC’nin, bundan daha fazla etkileneceğini ancak toplumun bir bütün olarak hareket etmesi durumunda bunu en az zararla atlatılacağını söyledi.

Atakan: Maaş desteği konusunda yeni açılımlar yapılacak

Atakan, özel sektör çalışanlarına maaş desteği konusunda, Bakanlar Kurulu tarafından açıklanan tüzüğü, biraz değiştirme ve geliştirme konusunda iki günlük bir çalışma programı belirlendiğini, meslek örgütlerinin görüşleri de alınarak, müsteşarlar ve teknik personel tarafından yapılacak çalışmanın, Bakanlar Kurulu’na sunulacağını ve maaş desteği konusunda yeni açılımların kamuoyuyla paylaşacağını ifade etti.


Atakan, “Özel üniversite servis şoförleri, basın ve taksicilerin, 1500 TL’lik katkıdan yaralanması için bir çalışma yapılıyor ancak bu, kaynaklarımızın kısıtlı olması nedeniyle kılı kırka yararak yapılan bir çalışma” dedi.

“Ciddi bir meblağı virüsle mücadeleye harcıyoruz”

Bakan Atakan, atılan adımlar belli bir kaynak çerçevesinde atıldığını, kaynağın tamamını ülkenin kamu ve özel sektörüne destek olarak harcanamadığını ifade ederek, “Bazı medikal araç gereç ve malzeme almanız gerekiyor. Paranız olsa dahi ventilatör alamıyorsunuz veya fiyatı 10 kat artmıştır. Ciddi bir meblağı virüsle mücadeleye harcıyorsunuz. Bu ekonomik sıkıntının en az hissedilmesi açısından alınacak bazı kararlar olacak veya önceki kararlarda adaletsizlik yapıldığını gördüğümüz kesimlere ikinci kararlarla bunu gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar