Kıbrıs

Sertoğlu’nun rotası bazı sivil toplum örgutleri

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Hasan Sertoğlu ile Belediye Meclis üyesi adayları Genç İşadamları Derneği (GİAD), Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği, TMT Mücahitler Derneği, Kıbrıs Türk Taşeronlar Birliği, Polis Emeklileri Derneği ve Kıbrıs Türk Kızılay Derneği’ni ziyaret etti.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Sertoğlu ve ekibi ayrıca UBP Yenişehir ile Hamiköy örgütlerinde düzenlenen iki ayrı tanıtım gecesine katıldı. Yenişehir’deki toplantıda Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ve bazı milletvekilleri de hazır bulundu.

Sertoğlu tanıtım etkinliklerinde yaptığı konuşmalarda, kalabalık katılımın kendisini etkilediğini söyleyerek, katılan herkese teşekkür etti.

Anket sonuçlarına da değinen Sertoğlu, yarışa geç başladıklarını vurgulayarak, esas anket sonuçlarının önümüzdeki günlerde belli olacağını dile getirdi.

Hasan Sertoğlu,  LTB’yi sorunlarıyla devralmaya talip olduğunu  ifade ederek, kendi yönetiminde Lefkoşa Belediyesi’nin kendi ayakları üzerinde duran, çalışanlarıyla barışmış, her alanda her an hizmete hazır bir belediye yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

“Çalışmayanı değil, çalışanı kucaklayan bir belediyeye sahip olacaksınız” diyen Sertoğlu, kendi başkanlığı döneminde LTB’nin şeffaf bir yönetim anlayışına kavuşacağını söyledi. Sertoğlu şöyle dedi:

“Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunu, Belediye Meclisi’ni kilitleyip ardından da istifa edip kaçanlar çözemez. Bu sorunu biz çözeceğiz. Kaosu bitireceğiz ve Lefkoşa gülecek,Lefkoşalı kazanacak.”

Sertoğlu, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, bugüne kadar yanlış bulduğu hiçbir şeyi yapmamayı kendisine ilke edindiğini belirterek, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yanlış gördüğü uygulamaları düzelterek belediyeyi disipline koyacağını söyledi.

Hasan Sertoğlu, zor bir göreve talip olduklarını belirterek, “Ancak Bir Lefkoşalı olarak bu görevden kaçmak olmazdı” dedi.  Sertoğlu, Lefkoşa halkının siyasi karar değil, kişilere göre karar vermesi gerektiğini belirterek, “kararınızı adayların geçmişine bakarak, yaptıkları işlere bakarak verin” ifadesini kullandı.

Sertoğlu, Lefkoşa’da durumun akıl almaz bir hal aldığını belirterek, belediyenin kimsenin babasının malı olmadığını ve belediyenin gerçek sahiplerinin Lefkoşalılar olduğunu kaydetti.

Hasan Sertoğlu,  “Eğer bizler belediyeye sahip çıkmaz ve içinde bulunduğu durumdan kurtarmazsak, belediye ve tabii ki Lefkoşalının durumu daha da kötü olacak. 7 Nisan’a çok uzun bir zaman kalmadı. Lefkoşalı bize onay verirse, 8 Nisan sabahından itibaren, ‘gecemiz gündüzümüz Lefkoşa, işimiz gücümüz Lefkoşa’ olacak” şeklinde konuştu.

Sertoğlu, “Biz geçmişte yaşananları konuşmadan sadece geleceğe bakıyoruz” diyerek, LTB’nin nasıl kurtarılacağını anlattı.

Hasan Sertoğlu, LTB’nin 10 ayda tam randımanlı çalışabilir bir duruma getirebileceklerine işaret ederek, “Lefkoşalıdan bu planımızı gerçekleştirmek için onay istiyoruz” dedi.

Sertoğlu, Lefkoşa ve Lefkoşalının felakete sürüklendiğini belirterek, yaz aylarının yaklaştığı ve sıcakların arttığı bu günlerde çöplerin ortalığı sardığına, sineklerin arttığına dikkat çekti.

Zor bir göreve talip olduğunu yineleyen Sertoğlu, “Eğer en kısa zamanda önlem alınmazsa Lefkoşa felaketi yaşayacaktır” dedi.

Sertoğlu’na Kıbrıs Türk Kızılay Derneği ziyaretinde eşlik eden UBP milletvekili Hasan Taçoy da konuşmasında, ziyaret amaçlarının Hasan Sertoğlu’nu tanıtmak ve destek istemek olduğunu anlatarak, UBP’nin bir kez daha LTB’de sorun yaşanmaması amacıyla yola çıktığını söyledi.

Taçoy, LTB Başkan adayı Sertoğlu’nun da sorunların bilincinde güçlü ve dinamik bir şekilde yola çıktığını belirterek, “Sizin ve halkımızın desteğine ihtiyacımız var’ dedi.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı