Spor

Sertoğlu’na Destek Yağıyor

 

BKP VE TÜRK-SEN’DEN SERTOĞLU’NU DESTEK ZİYARETİ:
BKP Başkanı İzzet İzcan ve Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nu ziyaret ederek Zürih’te yapılacak olan görüşmeler öncesinde destek beyan etti 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ve Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun Kıbrıs’ta futbolun birleştirilmesi çabalarına destek belirtti.
BKP ve Türk-Sen heyetleri dün sırasıyla KTFF Başkanı Sertoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İzcan: Kıbrıslı Türkler arık seyirci olmamalı

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan ziyarette yaptığı konuşmada KTFF Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin adımlar attığını belirterek, çok önemli gelişmelerin arifesinde olunduğunu, Kıbrıslı Türklerin spor ambargosu altından çıkma ihtimalinin belirdiğini söyledi.
İzcan artık KKTC’nin ambargodan kurtulması, Maraş’ın ve Ercan Havaalanı’nın açılması ve dünya halkları içinde Kıbrıs Türk halkının hak ettiği saygın yerini alması gerektiğini bildirdi.
Sertoğlu ve ekibinin attığı adımların başarıya ulaşmasını istediklerini ve tam desteklediklerini vurgulayan İzcan, KTFF’nin mevcut sıkıntıların aşılması yönünde büyük görevler üstlendiğini, artık Kıbrıslı Türklerin sadece Türkiye ve Rum takımlarının maçlarına seyirci olmanın dışına çıkması gerektiğini ifade etti.

Bıçaklı: Gençlerin artık dünyayla bütünleşmesi gerekiyor

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da, TFF’nin KOP ve UEFA ile yaptığı son girişimleri yakından izlediklerini ve bunların Avrupa’yla dünya işçi sendikalarına üye ve dünyayla bütünleşmeyi iyi bilen Türk-Sen’i de yakından ilgilendirdiğini söyledi.
Kıbrıs Türk gençlerinin artık dünyayla bütünleşmesi gerektiğini söyleyen Bıçaklı, Kıbrıslı Türklerin sonsuza kadar seyirci olarak kalamayacağını ifade etti.
“Kıbrıs Cumhuriyeti”ne ortak insanlar olarak ve “Kıbrıs Cumhuriyeti”ndeki hakları da bilerek KTFF’nin yapmış olduğu girişimler ve vizyona yürekten destek verdiklerini kaydeden Bıçaklı, Avrupa ve dünyada işçi sendikaları bazında katkı yapmak istediklerini bildirdi.

Sertoğlu: Kimsenin gücü bu desteğin önünde durmaya yetemeyecek

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da kabullerde yaptığı konuşmada, şu an KTFF’ye toplumun her kesiminden destek geldiğini ve kimsenin gücünün bu desteğin önünde durmaya yetmeyeceğini söyledi.
Kıbrıs Türklerinin artık seyirci olmaktan bıkıp usandığını söyleyen Sertoğlu, dünyanın hiçbir yerinde bir gençliğin spor yapmasının bu kadar engellenmediğini, 2 yıldır çok ciddi çalışmalar yaparak bugünlere geldiklerini, bu anlamda çalışma arkadaşlarına ve dış temasları yürüten danışmana teşekkür ettiğini söyledi. Atılan adımlardan memnun olmayan kesimlerin de var olduğuna işaret eden Sertoğlu, buna karşın çok ciddi bir desteğin de mevcut olduğunu, bunun da federasyonun attığı adımların doğru olduğunu gösterdiğini ve bu desteğin devam etmesini diledi.
44 yıllık yaşamında her şeyini futbol için harcadığını belirten Sertoğlu, son yıllarda bu kadar fikir birliği içinde olunduğuna ilk kez şahit oluğunu kaydetti.
Çok ciddi evrelerden geçildiğini önemli çalışmalar yapıldığını Kuzey Kıbrıs’ta takımların, statların, tesislerin durumunun en iyi şekilde anlatıldığını kaydeden Sertoğlu, bu çalışmaların meyvesini almak istediklerini, Zürih’te yapılacak toplantıda ilk kez UEFA ve FIFA Başkanları bir araya gelineceğini söyledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı