Sertoğlu, "Lefkoşa’yı Kurtarma Günü Geldi" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Sertoğlu, “Lefkoşa’yı Kurtarma Günü Geldi”

Duygu ALAN
Ulusal Birlik Partisi (UBP) 7 Nisan Pazar günü yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi ara seçimlerine yönelik miting düzenledi.
Lefkoşa Atatürk Meydanı’nda yer alan miting dün akşam saat 19.30’da başladı. Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan mitingde sırasıyla Genel Sekreter Fuat Namsoy, UBP Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Hasan Sertoğlu ve UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük birer konuşma yaptı.
Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Genel Sekreter Fuat Namsoy ve UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, mitingde yapmış oldukları konuşmada, UBP LTB başkan adayı Hasan Sertoğlu’na destek belirti.

Sucuoğlu: Karanlıkta kalma, güneşe gel
UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu, mitingde yaptığı konuşmada partililere “Gel, ne olursan ol UBP’ye gel. İster bezgin ol, ister dargın, karanlıkta kalmak istemiyorsan güneşe gel” diye seslendi.
Ulusal Birlik Partisi’nin umut ve sevgi partisi olduğunu söyleyen Sucuoğlu, “UBP, ümitsizlik partisi değildir. 7 Nisan, Lefkoşa’yı kurtarma, çalışanı kurtarma günüdür. Gelin birlik olalım, bütün olalım, UBP olalım. Gel, mademki sen güneştesin, güneş sensin” dedi.
Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu, “Lefkoşa’nın geleceği için doğru ismin Hasan Sertoğlu olduğunu belirterek partililerinden, oylarını Hasan Sertoğlu’na vermelerini istedi


Namsoy: UBP en büyük sınavını verecek
UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy, Lefkoşa Türk Belediyesi ara seçimlerinde UBP’nin kaderinin en büyük sınavlarından birini vereceğini belirterek, partililerden oylarını UBP LTB başkan adayı Hasan Sertoğlu’na vermelerini istedi.
Namsoy, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, “Zaman UBP’ye sahip çıkma zamanıdır. Sorunlar, laf ile değil, akıl ile irade ile kararlılık ile çözülür. Lefkoşa, UBP için amaca ulaşmak için kullanılan araç değildir. Her şey inanmakla başlar, inandık, inandınız. Sizler, yüreğinizdeki sevgi ile UBP’yi bir kez daha zirveye taşıyacaksınız. 7 Nisan sabahı mührünüzü güneşe vuracaksınız” dedi.

Sertoğlu: Yağma yok, oyun bitti
UBP Lefkoşa Belediye başkan adayı Hasan Sertoğlu, muhalefet partilerin, LTB’yi kullanarak hükümeti devirmeye çalıştığını öne sürerek, “Lefkoşalı, LTB’yi kullanarak hükümeti devirmeye çalışanlara cevabını 7 Nisan günü sandık başında verecek” diye konuştu
Hasan Sertoğlu, kalabalığa seslenerek, “Bu birlik, beraberlik, dostluk olduğu sürece UBP’yi kimse yıkamaz” dedi.
LTB başkan adayı Hasan Sertoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, partililere şöyle seslendi: “Herkes neden aday olduğumu soruyor. Çünkü Lefkoşa’yı çok seviyorum. Bizim kim olduğumuz da belli. Biz Hamitköy’ün Haspolat’ın işçisiyiz, çiftçisiyiz. Biz Surlariçi’nin çocuklarıyız ve biz KKTC’nin çocuklarıyız. Sizlere söz veriyorum. Bundan sonra Lefkoşa, artık kültür sanatın da başkenti olacak.”

Küçük: Gurur duyuyorum
UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, partilerle bir kez daha Atatürk Meydanı’nda buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başbakan Küçük, “Bizler hep sizlerle coşarız, seçimden seçime koşarız. UBP’yi her zaman bahtiyar yaparız” dedi.
Başbakan İrsen Küçük, LTB başkan adayı Hasan Sertoğlu ve meclis üyeleri adaylarını LTB için aday göstermekle ne kadar doğru karar verdiğini bir kez daha anladığını söyleyerek, onlarla guru duyduğunu söyledi.
Küçük: “Bir göreve talip olduğunuzda eğer o göreve aşık değilseniz hizmet eksik olur. Hasan Sertoğlu ve LTB meclis üyesi adayları talip oldukları görevine aşıktır ve hizmetini tam verecektir. UBP, ülkesine sevdalıdır ve hizmet için vardır. Sizler, 7 Nisan sabahı sandıkta, hizmet vermesi için bir kez daha UBP adaylarını görevlendireceksiniz” dedi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar