Fellahoğlu, "Her Şeyimsin Lefkoşa" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Fellahoğlu, “Her Şeyimsin Lefkoşa”

Fellahoğlu

Lefkoşa’da 7 Nisan Pazar günü yapılacak belediye erken ara seçiminde sona yaklaşılırken CTP-BG dün İnönü Meydanı’nda buluştu. CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Kadri Fellahoğlu için meydana inen partililer, “Her Şeyimsin Lefkoşa” mitingi ile ses verdi. “Meydanı Kimseye Bırakmayız” sloganıyla düzenlenen mitingde Türkiye’den gelen Yeni Türkü grubu ve ülkemizden Soundband sahne aldı. Fellahoğlu ve ekibi Lefkoşalılara yeni dönemde yapacaklarını propaganda sürecinin son kitlesel etkinliğinde Lefkoşalılara seslendi. Yüzlerce kişinin katıldığı mitingde ana mesaj “Önce Lefkoşa sonra ülke aydınlanacak” oldu.
Akansoy: Lefkoşa’nın yeni lideri Fellahoğlu
Konserin ardından sahneye çıkan genel sekreter Asım Akansoy coşkulu konuşmasında, “Bütün bir halk genciyle yaşlısıyla, omuz omuza duracak, kol kola girecek. Bu beraberlik, bu dayanışma, bu yürekler bu ülkeye güçlü baharlar getirecek. 8 Nisan’da Kadri Fellahoğlu Lefkoşa’nın yeni lideri olacak. Önce Lefkoşa sonra Kıbrıs ayağa kalkacak” dedi.
Yorgancıoğlu: Önce Lefkoşa sonra Lefkoşa aydınlanacak
CTP-BG Belediye Başkanı Özkan Yorgancıoğlu mitingde yaptığı konuşmada, “UBP ve DP LTB’yi talan etti. Biz İnönü Meydanı’na karar vermeye geldik. Bu önce Lefkoşa’nın sonra ülkenin kaderini değiştirme kararıdır” dedi. Yorgancıoğlu, Lefkoşa’yı çöp kenti haline getirenlerin UBP ile DP olduğunu anımsatarak, 7 Nisan’da verilecek kararla Lefkoşa’nın kaderinin değişeceğini belirtti. CTP’li belediyelerin başarılı hizmetlerine dikkat çeken Yorgancıoğlu, DP ile UBP’nin Lefkoşa’nın geldiği durumla ilgili birbirlerine suç attığını söyleyerek şunları söyledi: “Yağma yok, artık Lefkoşa halkının gözü açıldı. Fellahoğlu ve ekibi Lefkoşa’yı devralmaya da Avrupa’ya taşımaya da hazır. Siz kararınızı verdiniz. Bu iş bitti. Önce Lefkoşa sonra ülke aydınlanacak.” Yorgancıoğlu’nun konuşmasının ardından parti genel sekreteri Asım Akansoy, meclis üyelerini birer sahneye çağırdı.
Fellahoğlu: Lefkoşalılara yakışır bir kent için yola çıktım
Aday tanıtımının ardından kürsüye çıkan Kadri Fellahoğlu, “Daha iyi bir Lefkoşa ve daha iyi bir ülke için İnönü Meydanı’nı dolduranlar hoş geldiniz” diyerek partilileri selamladı. Halka sesleneceği konuşmasını yapmak üzere sahneye davet etti. Fellahoğlu, “Bu akşam bu meydanı dolduran siz sevgili dostlar ve bizi evlerinden izleyen, yüreği bizimle çarpan tüm Lefkoşalılar; Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na aday olduğumu açıkladığım ilk günden beri söylediğim tek bir şey var: Ben Lefkoşalı Kadri Fellahoğlu olarak, Lefkoşa’nın yeniden ayağa kalkması için, Lefkoşa’nın siz değerli Lefkoşalılara yakışır bir kent olması için yola çıktım. Bu yolu sizlerle birlikte yürürken gördüklerim beni hem cesaretlendirdi, hem de umutlandırdı” diye konuştu.
“Tarih Lefkoşa’yı kimin ayağa kaldırdığını da yazacak”
Fellahoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ben bu yolda,  sokaklarında oynayarak büyüdüğü şehrinden vazgeçmeyen, inatla bu şehri geri isteyen gözler gördüm. Ben bu yolda Lefkoşa’ya çöreklenen kara bulutları dağıtacak, genç, pırıl pırıl, aydınlık yürekler gördüm. Ben bu yolu yürürken, ‘Yürü da arkandayık oğlum’ diyen yüreği Lefkoşa sevgisiyle dolu neneler, dedeler gördüm… Ben bu yolu yürürken, çocuklarının çağdaş ve temiz bir şehirde yaşaması için her şeyi göze alan aileler gördüm. Ben bu yolu yürürken, üstüne atılan ölü toprağından kurtulacak, ayağa kalkacak ve şahlanacak bir Lefkoşa gördüm. Bu gördüklerimizi bütün dünyaya, ilan etmeye, 8 Nisan’da daha güzel bir Lefkoşa’ya uyanmaya hazır mısınız? Tarih Lefkoşa’yı kimin batırdığını yazacağı gibi, Lefkoşa’yı kimin ayağa kaldırdığını da yazacak!.”
8 belediye başkanı da sahnede
CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı Kadri Fellahoğlu konuşmasını tamamlamasının ardından CTP’li 8 belediye başkanını da sahneye davet ederek İnönü Meydanı’nı dolduran kalabalığı selamladı. Miting ülkemizin sevilen gruplarından Soundband’ın konseriyle devam etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar