Spor

Sertoğlu: Bu metni kabul etmiyorum!


KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, GAZETE360'a çarpıcı açıklamalar yaptı.

'Bu metin bir anlaşma değildir, diyen Sertoğlu bunun FIFA'nın metni olduğunu söyleyerek ben bu metni kabul etmiyorum" dedi.

Sertoğlu, yapılan toplantılarda ortaya çıkan metne Kıbrıs Türk tarafının itiraz ettiğini ve kabul etmesinin mümkün olmadığını ortaya koyduğunu söyleyerek, bu itirazlar neticesinde izlenecek olan yöntemin değiştiğini anlattı.

Daha önce yapılan açıklamalara göre, Zürih'te çıkacak ortak metin her iki tarafında genel kurullarında onaylandıktan sonra hayata geçeceketi, ancak Kıbrıs Türk tarafı "bize hiçbirşey kazandırmaz" dediği bu metni kabul etmeyeceğini açıklıkla ortaya koyduktan sonra ortak metin üzerinde çalışlmaların devam etmesi kararı verildi.

Bu metin genel kurullara bu haliyle gidemez. Ben bunu bu şekilde götürmeyeceğimi Sayın Blatter'e söyledim ve itirazlarımız kabul edildi. Zaten bu metin bu şekilde genel kurullara gitseydi de kabul edilmemesi için elimden geleni yaparım" dedi.

Bundan sonraki süreçte görüşmelerin devam edeceğini söyleyen Sertoğlu, bir değil daha çok toplantı yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

FIFA ve UEFA Başkanlarının Kıbrıs Türk tarafının hassasiyet ve taleplerini haklı bulduklarını söyleyen Sertoğlu, bizat Blatter'den metinde hassasiyetlerini gozetecek degisiklikler icin soz aldiklarini belirtti.

Sertoglu, Zürih'te yaptigi konusmanin cok buyuk begeniyle karsilandigini ifade ederek, "anladik ki bu kadar yildir gerceklerimizi anlatmak icin hicbir caba harcanmamis" dedi.

Sertoglu bundan sonraki surecin takip edilecegini belirterek, metinde istenilen degisikleri yapmak ve genel kurullarin kabul edebilecegi bir metin cikarmak icin calismaya devam edeceklerini belirtti. Gazete360


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı