FutbolSpor

Sermaye: Kalan sağlar bizimdir


Süper Ligin başkent ekibi Çetinkaya’da yeni sezon antrenmanları Teknik Direktör Hakan Sermaye nezaretinde başladı

EFSANEDE “VEFA”LI GÜNLER: Teknik Direktör Hakan Sermaye, serbest hakkını kullanan Sercan, kulübe ciddi maddi katkı bırakarak giden Serhan ve transfer teklifleri olan Erdinç ile Hüseyin Kayalılar dışındaki tüm futbolcuların “vefa” örneği gösterdiklerini dile getirdi ve bundan ötürü kendilerine teşekkür etti

Ahmet ÖZSOY

Başkentin köklü kulübü Çetinkaya’da Teknik Direktör Hakan Sermaye Havadis’in sorularını yanıtladı. Yeni bir sayfa açılan Çetinkaya’da ciddi bir sponsor desteğinin kulüpten elini çektiğine vurgu yapan Hakan Sermaye buna karşılık kadroda kalan futbolcuların “vefa” örneği gösterdiklerini söyledi ve kendilerine teşekkür etti.

Süleyman Yemen başkanlığındaki yeni yönetimin takımı toparlamaya başladıklarını ve tüm futbolcularla görüşüp anlaşmaya varıldığını belirten Sermaye, yeni sezon antrenmanlarına 16 kişi ile başladıklarını ancak resmi sezon açılışlarının ilerleyen günlerde organize edilerek basınla paylaşılacağını ifade etti.

“Gidenlerin yolu açık olsun”

Hakan Sermaye kendilerinin tek hedefinin kadrodaki mevcut tüm sporcularla anlaşmak olduğunu ve bu doğrultuda herkes ile görüşülerek anlaşma sağlandığını söyledi. Sermaye şöyle konuştu:

“Tüm futbolcularımızı tebrik ederim, herkes yeni yapılanmayı anlayışla karşıladı. Türkiye’de profesyonel takımların dile getirdiği “vefa” örneğini herkes gösterdi ve takıma sahip çıktı. Bu anlamda hepsine teşekkür ederim.

Serbest transfer hakkını kullanarak ayrılan Sercan oldu. Ayrıca kulübe ciddi maddi katkı bırakarak ayrılan Serhan Önet de var tabii. Bugün Serhan’ı istemeyen kulübün alnını karışlarım. Ama Serhan’ın bu yıl Çetinkaya’da oynaması çok mümkün değildi. Yolu açık olsun her iki futbolcumuzun da.”

H.Kayalılar ve Erdinç’e teklif var

Kadrodaki oyunculardan anlaşma sağlanamayan Hüseyin Kayalılar ve Erdinç Börekçi için de açıklama yapan Sermaye, Kayalılar, Mağusa Belediyesi’nde işe girdiğinden dolayı antrenmanlara gidiş gelişin kendisine zor geldiğini ve bu yüzden izin istediğini söyledi.

Sermaye, “Dumlupınar takımı Hüseyin Kayalılar ile ciddi şekilde ilgileniyor. Transfer görüşmeleri devam ediyor. Erdinç’e de 2-3 transfer teklifi geldi. Bizim teklifimiz ile Erdinç’in talepleri arasında çok büyük fark yok ancak bu görüşmelerin yapılması gerekiyor ve şu anda bu süreç devam ediyor. Ben Erdinç’in takımımda kalmasını isterim ancak kulüp menfaatleri dikkate alınacak bu görüşmelerde” dedi.

Faye ve Herman geliyor

Sarı-kırmızılı takımda geçtiğimiz sezon takımda yer alan yabancı oyunculardan Faye ve Herman’ın adaya geleceğini ve bu oyuncularla anlaşma yenileyeceklerini söyleyen Hakan Sermaye, “üçüncü yabancı henüz net değil. David’in gelip gelmeyeceği ilerleyen günlerde belli olacak. Eğer olmaz ise bilindik bir yabancı ile anlaşmak istiyoruz. Yeni futbolcuları getirip denemenin maliyeti bize fazla olacaktır ve sonucu da belli olmayacaktır. Bildiğimiz bir yabancı üzerinde duracağız.

Takım kadrosunda savunmada çok büyük sorun yok. Orta saha ve forvete takviye istiyorum” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı