FutbolSpor

Şerifoğlu: Mücadeleci bir takım olcağızSüper Lig takımlarından Yeni Boğaziçi’nin Alscancak’taki kampı devam ediyor.

Süper Lig’de bu sezon önemli futbolcuların top koşturacağını belirterek yeni sezonda ligin değerinin arttığını belirten Yeni Boğaziçi Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, disiplinli olup mücadeleden vazgeçmeyen takım yaratacaklarını vurguladı

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig takımlarından Yeni Boğaziçi’nin Alscancak’taki kampı devam ediyor.

Santoria Holiday Village’de geçtiğimiz gün kampa giren Y.Boğaziçi bu süreçte yoğun bir antrenman temposu gerçekleştirerek,  hazırlık maçları yapacak.

1 hafta sürecek olan 24 kişilik kamp boyunca takımda denenmeye tabi tutulan yabancıların da durumu netleşecek.

 Şerifoğlu: 2 hazırlık maçı yapacağız

Yeni Boğaziçi Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Her takım gibi biz de yeni sezon öncesi kampa girdik. Alsancak’taki Holiday Village’de çok güzel bir ortam var. Geçtiğimiz gün başladığımız kampımız 1 hafta sürecek. Her gün iki antrenman yapacağız. Cuma günü Türk Ocağı, Pazar ise Merit Alsancak Yeşilova ile hazırlık maçı yapacağız.”

 “Yabancıları belirleyeceğiz”

Kampın yabancı futbolcuların belirlenmesinde önemli bir rol oynayacağını ifade eden Eralp Şerifoğlu, 4 yabancıdan 3’ünü belirleyeceklerini söyledi. Şerifoğlu şöyle devam etti: “Yabancılar ve yeni transferlerin uyumunu bu kamp ile sağlayacağız. Cisse, Ousman, Sergi ve Nodar’dan oluşan yabancılardan 3’ü bu kampta belli olacak. Yeni sezon öncesinde Burçin, Haşim, Kemal, Mustafa İnanç kadromuza dahil oldu. Uyumu sağlayarak kadromuzu daha da güçlendireceğiz”

 “Disiplinli ve mücadeleci olacağız”

Yeni sezonda ligin değerinin arttığını belirten tecrübeli teknik adam son olarak şunları ifadeleri kullandı:  “Süper Lig’de önemli futbolcular top koşturacak. Değeri arttı. Süreci ve durumu iyi gözlemledik. Bu bilinçle ve özveri ile çalışıyoruz. Disiplinli olacağız ve mücadeleden vazgeçmeyen takım yaratacağız. Tüm çalışmalar bu yöndedir.”
Başa dön tuşu