Şerifoğlu çalışmalara başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 2, 2023
FutbolSpor

Şerifoğlu çalışmalara başladı

Hüseyin KÖPRÜLÜ

K-Pet 1.Lig takımlarından Gençler Birliği’nde göreve başlayan Teknik Direktör Eralp Şerifoğlu dün takımı ile ilk antrenmanına çıktı. Son haftalarda kayıplar yaşayan ve zirve yarışında yara alan G.Birliği, Hasan Topaloğlu’ndan boşalan teknik direktörlüğe getirilen Eralp Şerifoğlu ile yeniden çıkış arayacak. 22.haftada Doğancı maçı dolayısıyla haftayı bay geçecek olan G.Birliği 23.haftada deplasmanda karşılaşacağı Dörtyol maçına kadar 2 haftalık çalışma süresi olacak.


Eralp Şerifoğlu: “Hedefimizi için gerekeni yapacağız”

G.Birliği ile ilk antrenmanına dün çıkan Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu kendisinin çok da alışık olmadı bir durum ile karşı karşıya olduğunu belirterek, bitime 8 hafta kala Süper Lig’i düşünen bir takımı çalıştırmanın verdiği heyecanı dile getirdi.
Şerifoğlu şöyle deva etti: “8 hafta kala Süper Lig hedefinde bir takıma geldim. Büyük bir sorumluluk aldım. Amaç bu süreçte hedefine ulaşması için takıma yardımcı olmaktır. Bu süreçte en büyük görev tabi ki futbolculara düşecek. Burada bizim kısa sürede yapabileceğimiz katkı onların performansı ile ancak daha çok anlam kazanacaktır.”

“ Hata yapacak lüksümüz yok”

Kalan haftalarda çok zorlu maçlar oynayacaklarını belirten Eralp Şerifoğlu son olarak şunları söyledi:  “8 haftalık süreçte en büyük isteğimiz zorlu rakipler karısında istenilen puanları almak olacak. Bu haftayı bay geçeceğiz. Dolayısı ile daha fazladan antrenman yaparak Dörtyol maçına çıkacağız. Bu bizim için bir avantaj olacak. Birlikteliğimizi bu süreçte daha da perçinleyeceğiz. Kalan haftalarda hata yapacak lüksümüz yok. Futbolcuların gerçek anlamda sorumluluğu alması gereken bir dönemdeyiz. Bunu başaracak karaktere sahip bir futbolcu topluluğuyuz. Hedefimizi başaracak güçteyiz ve başarmak için elimizden geleni yapacağız.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar