FutbolSpor

Serhatköy’den protesto
KTFF’Yİ PROTESTO ETTİ: BTM Ligi’nin 10. haftasında 3. Grup’ta dün oynanması gereken Serhatköy-Zümrütköy karşılaşması, Serhatköy’ün Futbol Federasyonu’nu protesto etmesi nedeniyle oynanmadı. Bostancı Fikri Karayel Stadı’nda oynanacak olan karşılaşmanın başlama düdüğünün çalmasının ardından Serhaköylü futbolcular orta alanda toplanarak formalarını çıkartıp alkışla protestoda bulundu
MAÇ TATİL EDİLDİ: Protesto sırasında Zümrütköylü futbolcular kendi aralarında paslaşırken Serhatköylü bir yönetici orta hakem Zekai Töre’ye Futbol Federasyonu’na götürülmesi için siyah bir çelenk vermek istedi. Çelengi almayan hakem bir süre sonra düdüğünü çalarak maçı tatil etti. Maçın tatil edilmesinin ardından Serhatköy ve Zümrütköy başkanları Havadis’e önemli açıklamalar yaparak KTFF’ye tepki gösterdiGürsel KARAGÖZLÜ

Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi’nin 10. haftasında 3. grupta dün oynanması gereken Serhatköy-Zümrütköy karşılaşması, Serhatköy’ün Futbol Federasyonu’nu protestosu nedeniyle oynanmadı.

Bostancı Fikri Karayel Stadı’nda oynanacak olan karşılaşmanın başlama düdüğünün çalınmasının ardından Serhaköylü futbolcular orta alanda toplanarak formalarını çıkarttılar ve siyah tişörtlerle kalarak alkış tuttular.

Bu sırada Zümrütköylü futbolcular kendi aralarında paslaşırken Serhatköylü bir yönetici orta hakem Zekai Töre’ye Futbol Federasyonu’na götürülmesi için siyah bir çelenk vermek istedi.

Çelengi almayan hakem bir süre sonra düdüğünü çalarak maçı tatil etti.

Federasyona tepki

Serhatköy takımı bu protestoyu Futbol Federasyonu’na tepki göstermek için yaptı. Tepkinin nedeni, ligin 7. haftasında oynanan Gayretköy-Serhatköy maçında yaş kuralına uyulmaması nedeniyle Disiplin Kurulu’nun Serhatköy’ü 3-0 hükmen galip ilan etmesi ve ardından da Tahkim Kurulu’nun bu kararı bozarak maçın yeniden 3-0 Gayretköy lehine tescil edilmesiydi.  BTM Ligi’nin iyi yönetilmediği ve sezon başından beridir buna benzer olayların yaşanmasından dolayı Serhatköy’ün böyle bir protesto yaptığı öğrenilirken Serhatköy cephesinden yapılan açıklamada futbolu mahkemeye taşımak istemiyoruz futboldaki sorunların Futbol Federasyonu’nda çözülmesini istiyoruz denildi. Açıklamada ayrıca BTM Ligi ile ilgili kararları da BTM Ligi’nden oluşacak olan bir kurulun vermesi gerektiği belirtildi.

SONY DSC

Metin Ertop: Serhaköy’e destek veriyorum, haksızlığa uğradılar

Zümrütköy Kulüp Başkanı Metin Ertop konuyla ilgili açıklama şunları söyledi; “Bugün (dün) burada benimsemediğim bir olay oldu. Ben isterdim ki ilk yarıda olduğu gibi Serhatköy ile burada yine güzel bir mücadele yapalım. Bu bir spor olayıdır. Sahadan çekilmek sporun ruhuna uymaz. Bu sezon BTM’nin yaş kuralları var ve takımlar buna uymaya çalışır. Serhatköy’ün itirazı da bu yaş kurallarıyla ilgili yaşanan sıkıntılar. Yani 94 doğumlu oyuncuların sahada olmasıyla ilgili. Buna da tüm takımlar riayet ediyor. Ancak Gayretköy bu kurala uymayarak listeye yazdığı 94 doğumlu oyuncuları sahaya getirmedi. Federasyon bu kuralara uymalı. Çünkü bütün takımlar bu kurala riayet ediyor. Amacımız genç futbolcuları yetiştirmek. Eğer öyle olsaydı bizde 50-60 TL verip bu şekilde 3 lisans çıkartarak listeye yazıp bu oyuncuları oynatmadan kurallara uyduk derdik. Ben, federasyonda BTM temsilcisiyim ve oy verme hakkım vardır. İlk genel kurulda da bu durumu gündeme getireceğim. Bana göre bu bir haksızlıktır. Nasıl ki diğer takımlar bu kurallara uyar diğer takımların da bu kurala uyması gerekir. Serhatköy’ün burada yaptığı bu eyleme destek veriyorum. Çünkü onlar haksızlığa uğramıştır.”

Ayhan Kıçıloğlu: Federasyonu protesto ediyorum, Sertoğlu sınıfta kalmıştır

Serhatköy Kulüp Başkanı Ayhan Kılıçoğlu da yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Federasyon bu yıl BTM Ligi’nde yaş kurallarıyla ilgili 3 çeşit karar çıkartmıştır. Bu kararlardan çoğu takım zarar görmüştür. Disiplin Kurulu’nun almış olduğu 5 kararı Tahkim Kurulu ise tekrar tersine çevirmiş ve kararları bozmuştur. Takımlar da mağdur olmuştur. Serhatköy bugün (dün) buraya play-off maçı için çıkacaktı ve bu maçı kazanmamız durumunda play-off’lara gidecektik. Fakat maçın son günü Tahkim Kurulu oturdu ve iki üç kişi ile bir karar alarak hakkımızı yedi. Bu nedenle bu işi ve başkan Salih Irgat’ı protesto ederim. Federasyon başkanı Hasan Sertoğlu da federasyonu yönetmek isterse bu şekilde yönetemez. Ligin ilk yarısında 94 doğumlu yani 21 yaş altı 3 futbolcu kadronuzda bulundurma zorunluluğu vardı. İlk yarı böyle oynandı. İkinci yarı ise başka bir genelge yayınlayarak 94 doğumluyu kaldırıp 96 doğumlu 3 oyuncu oynatmak zorunluluğu getirildi. Gayretköy, Aydınköy’e gitti ve bu kurala uymadı. Şikayet edildi Aydınköy’e 3 puan verildi. İkinci maç Gayretköy aynısını bize yaptı. 3 oyuncu listeye yazdı ancak oyuncuları sahaya da getirmedi. Bize de 3 puan verildi. Ondan sonra federasyon karar alarak dedi ki 16.7. 2016’dan sonra 94 doğumlular oynayabilir. Biz maçları bu tarihten önce oynadığımıza göre bu maçları Tahkim Kurulu düşüremez. Ama Tahkim Kurulu güdümlüdür. Federasyon kurallarını uygulamalıdır. Bu yüzden federasyonu protesto ediyorum. Sertoğlu sınıfta kalmıştır. BTM’yi yönetmek istemiyorsa çıkıp BTM kulüplerine diyeceki biz sizi oynatmak istemiyoruz başka bir şey bulun oynayın.”

Başa dön tuşu