Spor

Serdarlı, Devecioğlu’na emanetBAŞKAN YOK TEKNİK ADAM TAMAM:  Süper Lig’in kırmızı-beyazlı takımı Serdarlı’da başkan ve yönetim kurulu belirsizliği sürerken divan kurulu ve belediye iş birliğinde başlatılan çalışma çerçevesinde ilk olarak teknik direktör sorunu çözüldü ve Havadis’ten dün duyurulan haber çerçevesinde Sedat Devecioğlu ile anlaşma sağlandı

EN GENÇ TEKNİK DİREKTÖR… İlk teknik direktörlük deneyimini Süper Lig’de Serdarlı ile yapacak olan ve Süper Lig’in en genç teknik direktörü olacak Sedat Devecioğlu, takımı ile ilk antrenmanını dün yaptı. Yabancı oyuncular Faye ve Kabore ile kesin anlaşma sağlandı

Okan KARADEMİR

Süper Lig’de mücadele edecek Mesarya bölgesi takımlarından Serdarlı’da başkan ve yönetim kurulu yok ancak teknik direktör bulundu. Divan başkanlığı ile Belediye’nin başlattığı ortak çalışma çerçevesinde ilk olarak teknik direktör sorunu aşılmış oldu.
Havadis’in dünkü sayısında okuyucularına duyurduğu Serdarlı’da ki divan başkanlığı ile belediye ortak çalışmaya başlayacağı ve teknik direktör Sedat Devecioğlu ile görüşüleceği haberi gerçekleşti.
Serdarlı’da başkan Tolga Kasap’ın göreve devam etmeme kararı alması, önemli futbolcuların başka takımlara ayrılması sonrası yaklaşan yeni sezon da dikkate alınarak divan ve belediye çalışmaları üstlendi. Divanda bulunan İsmail Efeoğlu ve Atay Çoban’ın belediye desteği ile başlattığı çalışmalar neticesinde teknik direktörlük diplomasını son kursta alan genç isim Sedat Devecioğlu ile görüşülerek anlaşmaya varıldı.
Genç teknik adam geçtiğimiz sezon Yenicami U 19 takımının antrenörlüğünü yapıyordu.

“Acele transfere gerek yok”

İlk teknik direktörlük deneyimini Serdarlı’da yapacak olan Sedat Devecioğlu ayni zamanda Süper Lig’in en genç teknik direktörü olacak.
Gazetemizin dünkü haberinde de belirtildiği gibi dün taraflar görüşerek anlaşma sağladı. Yeni takımı Serdarlı ile ilk antrenmanını dün gerçekleştiren Devecioğlu, gazetemize yaptığı açıklamada “ne kadar da önemli oyuncular başka takımlara gitse de acele transfer gerçekleştirmeyeceğiz. Nokta transferler yapacağız.
Yapılacak 4-5 transfer ile takımı güçlendirmeyi amaçlıyorum. Dışarıdan yönetim boşluğu görülse de çok güçlü bir Divan var. Oluşacak yönetim kurulu ile çalışmalar sürecek” dedi.

Faye ve Kabore ile kesin devam

Serdarlı Teknik Direktörü Sedat Devecioğlu gazetemize yaptığı açıklamada sezon hazırlıkları programından da kısaca bilgi verdi. Devecioğlu şöyle konuştu:
“Bugünden (dünden) itibaren haftada 6 gün ve bazı günler de çift idman yaparak sezona hazırlanacağız. Mevcut 14 oyuncumuza 5 takviye yaparak kadro oluşacak. İbrahim Faye ve Kabore ile kesin devam edilme kararı alındı ve iki oyuncu ile de görüşüldü. Umarım Serdarlı camiasına hayırlı olur.”
Başa dön tuşu