KıbrısManşet

Serbest kaldılar


Sahte vekaletname ile  Kalkınma Bankası’ndan 5 milyon TL kredi temini suçlamasıyla tutuklanan Murat Durman, Soner Türkel ve Cemalettin Uygun dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı

Evrim KAMALI

Minareliköy’de bulunan Mavi Kalem Öğrenci Yurdu’nun direktörü ve şirketin hissedarı Fatma Bayar’ın adına sahte vekaletname düzenleyip, Kalkınma Bankası’ndan sahtekarlıkla yaklaşık 5 milyon TL temin etmekle suçlanan Soner Türkel ve Cemalettin Uygun aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Murat Durman, aleyhindeki soruşturma ise halen devam ediyor.

Kalkınma Bankası’ndan sahtekarlıkla kredi almakla suçlanan 3 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Zanlı Murat Durman, teminatla serbest bırakıldı. Olayla ilgili tutuklanan Soner Türkel ve Cemalettin Uygun ise ifade yetersizliğinden serbest kaldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, Mavi Kalem Öğrenci Yurdu’nun direktörü zanlı Murat Durman’ın şirketin hissedarı Fatma Bayar’ın adına sahte vekaletname düzenleyip, sahtekarlıkla 5 farklı tarihte toplam 4 milyon 888 bin 662 TL kredi temin etmekle suçlandığını anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini ve el yazı örneklerinin incelendiğini ancak soruşturmanın bundan sonraki kısmına zanlının etki edemeyeceğini söyleyen Kuşcuoğlu, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 30 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı