FutbolSpor

Şenol, yenilenmeyen sentetiğin kurbanı oldu

Mağusa Türk Gücü’nde Şenol Şöför’ün sakatlık şoku yaşanırken sarı yeşilliler bir yandan da iki yıldır yenilenmeyen Gazimağusa Canbulat Stadı’nın kötü sentetik zeminine isyan ediyor

 

BOZKURT: “YENİDEN İHALEYE ÇIKILACAK”

İlk devre maçlarını Dr. Fazıl Küçük Stadında oynayacak olan ve ikinci devrede yenilenmiş sentetik zemin ile Canbulat Stadına dönmeyi düşünen MTG’de başkan Koral Bozkurt, sahanın yenilenmesi ile ilgili açılan ilk ihaleye dövizin durumundan dolayı kimse katılmadığını, yakın bir gelecekte ise yeniden ihaleye çıkılacağını söyledi

 

Okan KARADEMİR

 

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü’nde yıldız futbolcu Şenol Şöför’ün sakatlık şoku yaşanırken sarı yeşilliler bir yandan da iki yıldır yenilenmeyen Gazimağusa Canbulat Stadı’nın sentetik zeminine isyan ediyor.

Transfer döneminde kadrosuna kattığı önemli oyuncularla yeni sezonda şampiyonluğun en büyük adayları arasında gösterilen MTG’de, şu ana kadar sergilediği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Şenol Şöför’ün uzun süreli sakatlığı camiayı oldukça üzdü.

Geçtiğimiz günlerde Girne Halk Evi ile Gazimağusa Canbulat Stadında oynanan hazırlık maçında zemine bağlı olarak dizinden sakatlanan ve tedavi için Ankara’ya giden Şenol’un çekilen MR’ına göre ön çapraz bağlarının koptuğu tespit edildi.

Dizindeki şişlik ve ödemden dolayı yaklaşık 1 ay sonra ameliyat olması planlanan Şenol, yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalacak.

 

Yeniden ihaleye çıkacak

Yaşanan bu üzücü sakatlığın ardından gözler, Canbulat Stadındaki kötü sentetiğin ne zaman değişeceğine çevrildi.

Yeni sezonda ilk devredeki iç saha maçlarını Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadında oynayacak olan MTG’de beklentiler, ikinci devre itibariyle yenilenmiş sentetikle kendi sahaları olan Canbulat’ta oynamak.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız MTG Başkanı Koral Bozkurt, sahanın yenilenmesi ile ilgili Spor Dairesi ile anlaşma sağlandığı ve ihaleye çıkıldığını söylerken dövizin şuursuzca yükselişine bağlı olarak ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ortamından dolayı ihaleye kimsenin katılmadığını açıkladı.

Bozkurt şöyle devam etti; “Yönetime geldiğimiz ilk günden itibaren iki yıldır kötü yapılmış olan sentetik zeminin yenilenmesi için çaba gösteriyoruz. Spor Dairesi ile yaptığımız görüşmelerde yeni sezonda ilk devre maçlarımızı Dr. Küçük’te oynayacağız. İkinci devreye kadar da sahamızın hazır olacağı konusunda anlaştık. Yeni ihaleler için Müteahhitler Birliği ve Devlet Planlama Dairesi’nden haber bekliyoruz. Umuyorum ki yakın bir gelecekte karar verilecek ve sahamızın sentetik zemininin yenilenmesi için yeniden ihaleye çıkılacak” dedi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı