KıbrısManşet

Şehir sahile taşındı


Nadire BAHADİ

Turizmin kalbi Girne’de dün öğle saatlerinde Kordon boyu ve Antik Liman’da in cin top oynarken sıcak havadan bunalan turist ve vatandaş Girne sahillerine akın etti. Turistlerin uğrak mekanı Kordon boyunda faaliyet gösteren restoran ve kafeler dün öğle saatlerinde adeta sinek avladı.Sahiller renklendi

Sıcak havadan bunalan turist ve vatandaş Girne’nin sahillerini doldurdu. Bölgede hemen tüm sahiller hafta sonunun ilk günü olan dün renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Turist ve gençlerin tercihi ise bölgenin gözde sahillerinden olan Escape oldu. Kimi güneşli havayı fırsat bilerek bronzlaşmayı tercih ederken, sıcaktan bunalanlar ise kendini Girne’nin serin sularına bıraktı. Kumdan kaleler yaparak eğlenen çocuklar ise tatil gününün keyfine vardı.

Şehir sahile taşındı (3)

Restoran ve kafeler boş kaldı

Girne’de turistin uğrak mekanlarından biri olan Kordonboyunda faaliyet gösteren kafe ve restoranlar ise sezonun en sakin günlerinden birini yaşadı. İşletmeler boş kalırken, cadde de in cin top oynadı. Öğle yemeği için Kordonboyu’nda balık restoranlarına giden bazı turistler ise serin ve gölge masalar ile vantilatör yakınında oturmayı tercih etti.

 Başa dön tuşu