Kıbrıs

“Seçim Bahane Mücadele Şahane!”


LTB bağımsız meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu ve destekçisi Baraka Kültür Merkezi, TC Elçiliği önünde eylem gerçekleştirdi. Basın açıklamasında “Ankara Elini Yakamızdan Çek” pankartı açıldı.
Merter Refikoğlu’nun okuduğu açıklamada Lefkoşa’nın ve Kıbrıslı Türklerin içinde bulunduğu durum değerlendirilirken, tüm sol güçlere de seçimden sonraki süreçte birlikte hareket etme ve dayanışma içinde olma mesajı verildi.
Basın açıklamasında, “Kıbrıslı Türk halkı olarak yıllardır daralan bir ablukanın içindeyiz. Tüketici, yoksunlaştırıcı ve yoksullaştırıcı bir abluka. Dağlarımızın oyulduğu gibi kimliğimiz de oyulmakta, denizlerimizin kirletildiği gibi toplumsal değerlerimiz de kirletilmekte, doğamızın sömürüldüğü gibi emeğimiz de sömürülmekte ve bu şehirde, yani Lefkoşa’da ve diğer şehirlerde mutluluğumuz ve huzurumuz, aynen geleceğimiz gibi çalınmaktadır” ifadelerine yer veren Refikoğlu “Baraka Kültür Merkezi de dahil olmak üzere tüm devrimci yapılar önümüzdeki süreçte solun birliği ve dayanışması; yeni bir seçenek oluşturma mücadelesinde üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmelidir. Aksi taktirde gittikçe daralan bu ablukada hareket edecek bir alana dahi sahip olamayacağız” şeklinde konuştu.

“Ankara Değil Lefkoşa” dedik

Bağımsız belediye meclis üyesi adayı Refikoğlu seçim süreci boyunca “Ankara Değil Lefkoşa” sloganı çerçevesinde hareket ettiklerini ve seçim kampanyalarını TC Elçiliği önünde sonlandırmalarının sebebinin de bu olduğunu söyledi. “KKTC’nin tüm resmi siyasi tarihinin Ankara’nın iktidarı altında ve ona tabii olarak seçime ve seçilmeye odaklı hareketlerin tarihi” olduğunu ifade eden Refikoğlu “Kıbrıslı Türk halkı olarak yıllardır bu ‘fanusun’ içerisinde belli aralıklarla sandığa gidiyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı