Magazin

Şebnem Ferah’a dev koro 
 Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’ı etkinliklerinde konser veren Şebnem Ferah’a her şarkısında 25 bin kişilik dev koro eşlik etti.

 

Yayınladığı ilk albümü “Kadın”dan bu yana söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile Türk müzik tarihinde önemli bir yer edinen Şebnem Ferah, Çankaya Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için gerçekleştirdiği etkinlikte Anıtkabir’in yanında yer alan Anıt Park’ta sahne aldı.

5 yıl aranın ardından, Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulan “Parmak İzi” albümü ile 5 haftadır müzik listelerinin zirvesinde yer alan Şebnem Ferah, hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği konserde “Kadın” (1996) albümünden “Parmak İzi” (2018) albümüne uzanan geniş ve özel repertuarıyla,  muhteşem bir konser ziyafeti sundu.

Yeni albümünden “Parmak İzi”, “Bir Başka Yol Var” ve “Koridor” şarkıları ile konsere başlayan Şebnem Ferah’a, söylediği her şarkıda  25 bin kişilik dev bir koro eşlik etti.

“Sevgili dostlarımız hepiniz hoş geldiniz. Keyifleriniz yerinizdedir umarım. Biz çok mutluyuz sizlerle bu özel günde bir arada olmaktan. 19 Mayıs bayramımız kutlu olsun” diyen Şebnem Ferah büyük bir coşku ile hız kesmeden “Çakıl Taşları” şarkısı ile devam etti. Sahne arkasında yer alan ekranlarda, her şarkı için hazırlanan videolar ve ışık tasarımı; müzikal olduğu kadar görsel bir şölenin de yaşanmasına olanak sağladı.

Şebnem Ferah, Anıtkabir yanında Ata’nın huzurunda verdiği konserini duygusal şarkısı “Hoşça kal” ile  sonlandırırken, dinleyicisine geldikleri için teşekkür ederek veda etti.

Başa dön tuşu