Magazin

“Sayende Sezen…”


Usta sanatçı Sezen Aksu bugün 64. yaşını kutluyor. Müzik dünyasına sesiyle damga vuran Aksu, yolculuğuna çok sayıda beste de sığdırdı. Aksu’nun doğum günü dolayısıyla Suat Kavukluoğlu bir yazı kaleme aldı.

 

“Sezen Aksu bu coğrafyada yaşayan, sevdalanan, bir hayat yolunu yürümeye çalışan, kalbi ve vicdanı olan herkese bir şekilde değip dokunmuştur. Bir sebepten “Ben Sezen Aksu’yla pek kendimi yan yana düşünemiyorum” diyenin bile bir gecesine şarkılarıyla martı misali konmuş; ruhuna, kalbine iyi gelmiştir. Onunla yürüdüğümüz uzun ve zor yıllarda o da bir yandan kendi hayatının sertlikleriyle baş etmeye uğraşırken, şiddeti aşkın içinden geçirip gül bahçelerine çevirmeye çalışırken, kayıt altına aldığı duyguları, içinden dökülen sözleri hepimize bir şekilde yardım etti, hayata devam etme gücü verdi, yalnız olmadığımızı hissettirdi.

 

Sabahına inanmadığımız bir gecemizi bile bir şarkısıyla hafifletmiş olması, güneş doğana kadar başımızda beklemesi bile o kadar kıymetli ki gönlümde, hep ama hep varlığına şükrediyorum. Bütün bunlarla birlikte çok önemli bulduğum bir şey daha var: Onun yardımıyla kırdığımız zincirlerimiz.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı