Saner: Yollardaki çukurları kapatmaktan aciziz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Saner: Yollardaki çukurları kapatmaktan aciziz

UBP Milletvekili Ersan Saner ise “Karayollarındaki Son Durum” başlıklı konuşma yaptı. Yollardaki sorunların kaza nedeni olduğunu kaydeden Saner, yollardaki çukurları kapatmaktan aciz olunduğunu belirtti.

“Bu konularda kimse şartname, ihale hazırlıyorum diyerek bana gelmesin” diyen Saner, ihale yapılmadan atılan adımlar olduğunu kaydederek, aciliyet şartlarını göz önüne alarak kimsenin hükümete “neden ihaleye çıkmadın” demediğini söyledi.


Ciklos’ta yapılan hatayı İnşaat Mühendisleri Odası’nın bağıra bağıra açıkladığını ancak hükümetin bu konuda hiçbir şey yapmadığını savunan Saner, 30 Nisan 2018’de Ciklos yolu konusunda sözleşme, şartname, iş programı, keşif programı konusunda yazılı soru önergesi verdiğini anlattı.

Saner, bu soruya henüz cevap gelmediğini kaydetti. Saner ilgili bakanlar Meclis’te bulunmadığı için planladığı konuşmanın tamamını yapmadığını da söyledi.

Saner konuşmasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in, önceki hükümet döneminde milletvekilliği yaparken, yapılan hatalar nedeniyle istifa eden bakanlarla ilgili konuşmasından parçalar da okudu. Ersan Saner, şu anki hükümetin Çeler’in bahsettiği yetkililerle aynı onura sahipse istifa etmesi gerektiğini de kaydetti.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar