FutbolSpor

Şampiyonluk kaçınılmaz

Yeni sezon öncesinde önemli yerli oyuncuları kadrosuna katan ve yabancılarını da şimdiden belirleyen Mağusa Türk Gücü’nde hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor

 

mtg

 

Okan KARADEMİR

 

Süper Ligde geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon öncesinde de flaş transferlere imza atan Mağusa Türk Gücü’nde hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Teknik Direktör Ali Oraloğlu önderliğinde haftanın 6 günü gerçekleşen yoğun idman temposuyla güç depolayan MTG’de, yeni sezonda şampiyonluktan başka bir şey düşünülmüyor. Yurt dışı kampı öncesinde Havadis’e açıklamada bulunan teknik patron Ali Oraloğlu, şampiyonluğun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu belirterek bu hedefe ulaşabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıp var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

 

Transfer kapandı, takımın havası çok iyi

Transfer konusunu kapattıklarını belirten Ali Oraloğlu, “İlerleyen günlerde ne olur ne biter bilemem ancak şu an için transfere ihtiyacımız yok.” dedi. MTG bu sezon öncesinde Şenol Şoför, Mehmet Erol, Yusuf Yontar, Ufuk Şimşek, Orhan Kalaycı ve Uğur Gök gibi önemli yerli oyuncuları kadroya dahil ederken yabancılarını da belirdi. MTG’nin 3 yabancı kontenjanında bu sezon mevcut oyuncu Dinopeter ile birlikte Binatlı’dan transfer edilen forvet Ebimowi Thankgod Peter ve Nijerya’dan transfer edilen stoper Michael Odibe yer alacak. Yeni transferlerin takıma uyumu konusuna da değinen Oraloğlu, “Takımın havası şu an çok iyi durumda. Yerli oyuncuların hepsi uyum içerisinde, istekli ve arzulu bir şekilde çalışıyorlar. Yabancılar da takımla birlikte çalışmalara başladı. Onlar da bu konuda sıkıntı çekmiyor. Cana yakın ve sıcak bir şekilde davranarak şimdiden takımla iç içe oldular bile.” şeklinde konuştu.

 

Bugün Mormenekşe ile hazırlık maçı var

Oraloğlu, geçtiğimiz hafta Gençlik Gücü ile oynadıkları ve 3-0 kazandıkları hazırlık maçının ardından, bugün de Mormenekşe ile hazırlık maçı yapacaklarını söyledi. Mormenekşe Cemal Balses Stadı’nda oynanacak maç saat 17.30’da başlayacak.

 

1 günlük iznin ardından Bolu’ya gidilecek

Kamp hakkında da konuşan Oraloğlu, hazırlık maçının ardından 1 günlük izin yapacaklarını ve pazar günü de yurt dışı kampı için Bolu’ya gideceklerini belirtti.

Oraloğlu, 12-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan yurt dışı kampına yabancı oyuncuların da katılabilmesi için çalışmaların devam ettiğini ve yabancıların da büyük ihtimalle kampta yer alacağını söyledi.

Başarılı çalıştırıcı son olarak yurt dışı kampında henüz net olmasa da Türkiye’den bir takım ile hazırlık maçı oynayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı