Şampiyonluk Ateşi Derbide Yanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Spor

Şampiyonluk Ateşi Derbide Yanacak

Şampiyonluk Ateşi Derbide Yanacak

Süper Lig’de yarın akşam 19.00’da oynanacak olan Yenicami-Çetinkaya derbisi yaklaşırken, Çetinkaya bu maçtan puan alması durumunda şampiyonluğunu ilan edecek. 6 puanlık farkın olduğu derbi öncesinde lider Çetinkaya galibiyet ve beraberlik durumunda şampiyonluğunu ilan edecek, Yenicami’nin kazanması durumunda şampiyon son haftada belli olacak

Bugün kampa girecek olan Çetinkaya’da teknik direktör Turan Altay, Yenicami maçını final maçı olarak gördüklerini ifade etti


Futbolcularına güvendiğini söyleyen Yenicami Teknik Direktörü Osman Emiroğlu, Çetinkaya ile oynayacakları derbinin bir nevi ligin finali olduğunu belirtti

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’de 23. haftada Atatürk Stadı’nda yarın akşam saat 19.00’da oynanacak olan Yenicami-Çetinkaya derbisi için geri sayım başlarken, lig şampiyonunun bu maçta belli olma ihtimalinin varlığı maçın önemini daha da artırıyor.
Fehim Dayı’nın yöneteceği Atatürk Stadı’ndaki mücadele öncesinde iki ekip de son antrenmanlarını dün gerçekleştirerek maç saatini beklemeye başladılar. Süper Lig’de 12. haftada oynanan ilk devre mücadelesi ise 1-1 eşitlikle sona ermişti.

Altay: Final maçımız olarak bakıyoruz

Lider Çetinkaya, kritik Yenicami maçı öncesi son antrenmanını dün Taksim Sahası’nda gerçekleştirdi. Çetinkaya takımı özellikle taktiksel çalışmalara ağırlık verdi. Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Turan Altay, Yenicami maçını final maçı olarak gördüklerini ifade etti.
Antrenman öncesi takım oyuncuları ile konuşma yapan Altay, maçın zor geçeceği üzerinde durarak oyuncuları motive edip bu maçtan üstünlükle ayrılarak şampiyon olmaları gerektiği üzerinde durdu.
Çetinkaya takımında cezalı ve sakat oyuncu bulunmuyor. Sarı-kırmızılılar, bugün Lefkoşa Merit Hotel’de 1 günlük kampa girecek ve yarın 16.00’dan sonra maçın oynanacağı Atatürk Stadı’nda geçecek.

“Derbide şampiyonluğumuzu ilan etmek istiyoruz”

Çetinkaya Teknik Direktörü Turan Altay şampiyonluk hedeflerine ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “6 puan farkımız var ama biz galibiyet istiyoruz. Derbiden şampiyon olarak ayrılmak istiyoruz” dedi. Turan Altay şöyle devam etti: “Derbide şampiyonluk yaşamak herkese nasip olmaz. Teknik heyet ve futbolcular olarak bunu başarmak için uğraşacağız. Derbi ile şampiyon olarak adımızı tarih sayfalarına yazmak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz. Takım olarak oynadığımız takdirde her takımı yenebiliriz.”

“Maçın Atatürk’e alınması doğru oldu”

Maçın Gönyeli Stadı’ndan Atatürk Stadı’nda alınması konusunda görüşlerini belirten Altay, bunun isabetli bir karar olduğunu vurguladı. Sentetik zeminde oynamanın sakatlıklara sebep olabileceğine değinen Altay şöyle devam etti: “Maçın Atatürk Stadı’na alınması doğru bir karar oldu. Zaten Yenicami de Atatürk Stadı’nda oynamayı seviyor. Her iki takım için de isabetli bir karar oldu.”
Yenicami-Çetinkaya maçının bir derbiye yaraşır şekilde olması için taraftarın da mutlaka Atatürk Stadı’nda gelmesi gerektiğine dikkat çeken Turan Altay, maçın bir final havasında olacağını açıkladı. 

Emiroğlu: Ligin finali

Şampiyonluk yarışında lider Çetinkaya’yı mağlup ederek şansını son haftaya taşımak isteyen Yenicami son çalışmasını Atilla Topaloğlu Sahası’nda gerçekleştirdi.
Yenicami Antrenörü Osman Emiroğlu, hafta başından beriden çok iyi bir antrenman programı uyguladıklarını söyleyerek bu maçı ligin finali gördüklerini ifade etti. Bugün sporcu toplantısını yapacaklarını söyleyen Emiroğlu, son detaylı konuşarak maç saatini bekleyeceklerini belirtti.

“İki kulvarı da zorlamak istiyoruz”

Hem ligde hem de Kıbrıs Kupası’nda şampiyonluğu zorlamak istediklerine değinen Emiroğlu, bu maç trafiği içersinde dayanıklılarını da gördüklerini açıkladı. Emiroğlu şöyle devam etti: “Yoğun maç trafiği ile hem ligde hem de kupada artık final maçlarına geldik. İki kulvarda da gitmek kolay değil ancak biz iki kulvarı da zorladık.”

“Oyun anlamında saygı duyulan bir takım yarattık”

Oyun anlamında Yenicami’yi saygı duyulan bir takım durumuna getirmek için uğraş verdiklerini belirten Emiroğlu, bunda başarılı olduklarını söyledi. Genç Antrenör, Çetinkaya ve G. Gücü maçları için ellerinden ne gelirse ortaya koyacaklarını da ifade etti.

“Atatürk’te daha iyi oynuyoruz”

Maçın Atatürk Stadı’nda oynamasına değinen Emrioğlu “Sentetik bizim için çok bir avantaj olmuyor. Atatürk Stadı’nı özellikle istedik. O sahada daha iyi oynuyoruz” dedi. Sentetikte 1 kez mağlup olduklarını hatırlatan Emiroğlu, Atatürk’te maç kaybetmediklerini ifade etti.

“Futbolcularıma güveniyorum”

Oyuncularına sonuna kadar güvendiğini ortaya koyan Osman Emiroğlu, “Bu oyuncularla buralara kadar geldik. Hatalar zaman zaman olabilir ancak hatalı düzeltecek olan kişiler onlardır. Onların performansı ile iki kulvarda da bu aşamalara kadar geldik” dedi.
Hafif sakatlığı bulunan Massa’nın fizyoterapist eşliğinde tedavisi ve çalışmaları sürerken, hafif sakatlığı bulunan bir diğer oyuncu Hüseyin Sadıklar’ın da Çetinkaya karşısında görev alması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar