Şampiyon tüm çocuklar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
FutbolSpor

Şampiyon tüm çocuklar

Lefkoşa Türk Belediyesi ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun iş birliğinde ilk kez düzenlenen ve 3 gün süren Lefkoşa Kupası dün oynanan finaller ile tamamlandı

11-12 YAŞTA ŞAMPİYON KAYMAKLI:

11-12 yaş kategorisinde Küçük Kaymaklı ile Gençlik Gücü arasında oynanan final maçında iki takım da gol atamayınca normal süre 0-0’lık skorla tamamlandı. Uzatma oynanmadan geçilen penaltı atışlarında rakibine 6-5 üstünlük sağlayan Küçük Kaymaklı, şampiyon oldu

13-14 YAŞTA ŞAMPİYON GAÜ ÇETİNKAYA:

13-14 yaş kategorisinde oynanan final maçında ise Küçük Kaymaklı’yı 1-0 yenen GAÜ Çetinkaya şampiyonluğa uzandı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da katıldığı gecede ÖZEV’in oluşturduğu takım ile HAS-DER kadın takımı bir de gösteri maçı yaptı

kupa2

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) iş birliğinde ilk kez düzenlenen ve 3 gün süren Lefkoşa Kupası, Yusuf Kaptan Sahası’nda oynanan final maçlarının ardından tamamlandı. 11-12 yaş kategorisinde şampiyonluğa Küçük Kaymaklı, 13-14 yaş kategorisinde ise şampiyonluğa GAÜ Çetinkaya uzandı.


2 ayrı kategoride, Lefkoşa’ya bağlı 7 takımın katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonun final gecesi, güzel görüntülere sahne oldu.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

ÖZEV ile HAS-DER’in maçı alkış aldı

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği Başkanı Süleyman Göktaş ve diğer yetkililerin de katıldığı gecede ÖZEV’in oluşturduğu takım ile HAS-DER kadın takımı bir gösteri maçı oynadı. İzleyicilerin büyük ilgisini çeken maçta hem gösterilen gayret, hem de verilen anlamlı mesaj alkış aldı.

Kaymaklı penaltılarla şampiyon

11-12 yaş kategorisinde grup maçları sonrasında yarı finale yükselen Kaymaklı, Yenicami’yi 2-0, Gençlik Gücü de Göçmenköy’ü 1-0 yenmişti.

Kaymaklı ile Gençlik Gücü arasında oynanan final maçında iki takım da gol atamayınca karşılaşma 0-0 tamamlandı. Penaltı atışlarında rakibine 6-5 üstünlük sağlayan Küçük Kaymaklı, şampiyon oldu.

Kazanan GAÜ Çetinkaya oldu

13-14 yaş kategorisinde ise grup lideri olan Yenicami ile grup dördüncüsü K.Kaymaklı, grup ikincisi GAÜ Çetinkaya ile Göçmenköy yarı finalde karşılaştı. Kaymaklı rakibi Yenicami’yi elemeyi başarırken, GAÜ Çetinkaya da Göçmenköy’ü saf dışı bırakarak finale yükseldi. Finalde Küçük Kaymaklı’yı 1-0 yenen GAÜ Çetinkaya şampiyonluğa uzandı.

Başarılı olanlara madalya ve kupaları verildi

Mücadeleler sonunda turnuvada mücadele eden tüm takımlara katılım belgesi verilirken, maçları yöneten hakemlere, kategorilerinden birinci ve ikinci gelenlere kupa ve madalya sunumu yapıldı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar