Spor

Şampiyon NKL ve HTL
Liselerarası (Gençler) Futsal Şampiyonası dün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile son buldu
KIZLARDA NKL, ERKEKLERDE HTL:Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan finallerde kızlarda Namık Kemal Lisesi, Cumhuriyet Lisesi’ni 2-1, erkeklerde ise Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Bekirpaşa Lisesi’ni 3-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştılar

Liselerarası (Gençler) Futsal Şampiyonası dün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile son bulurken kızlarda Namık Kemal Lisesi, erkeklerde ise Haydarpaşa Ticaret Lisesi şampiyon oldu. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalar büyük heyercan sahne oldu.

Kızlarda NKL namağlup şampiyon

Kızlar finalinde Namık Kemal Lisesi ile Cumhuriyet Lisesi karşılaştı. NKL rakibi karşısında 2-1 galip gelerek turnuva boyunca oynadığı tüm maçlarını kazandı ve namağlup şampiyon oldu.

Erkeklerde zafer yine HTL’nin

Erkekler finalinde ise son şampiyon Haydarpaşa Ticaret Lisesi ile futsal branşında tarihinde ilk kez finalist olan Bekirpaşa Lisesi karşılaştı. Karşılaşmadan 3-1 galip ayrılan HTL bir kez daha şampiyonluğa uzandı.
HTL hocaları Mustafa Özarabacı ve Mehmet Bolkan maç sonu büyük sevinç yaşarken, şampiyonluğun Mustafa Özarabacı’nın doğum gününe denk gelmesi daha da anlamlı oldu.

htl-sampiyon

Üçüncülükler GML ve 20 Temmuz’un

Final müsabakaları öncesinde oynanan üçüncülük karşılaşmalarında kızlarda Gazimağusa Meslek Lisesi, Değirmenlik Lisesi’ni 3-0, erkeklerde ise 20 Temmuz Fen Lisesi, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni 6-5 mağlup etti.
bekırpasa toplu

Alınan sonuçlar şöyle

 Kızlar üçüncülük maçı

Değirmenlik Lisesi-Gazimağusa Meslek Lisesi: 0-3

 Erkekler üçüncülük maçı

Hala Sultan İlahiyat Koleji-20 Temmuz Fen Lisesi: 5-6

Kızlar final maçı

Cumhuriyet Lisesi- Namık Kemal Lisesi: 1-2

Erkekler final maçı

Haydarpaşa Ticaret Lisesi-Bekirpaşa Lisesi: 3-1

 Başa dön tuşu