BasketbolSpor

Şampiyon Koopspor

Bu bölüm, Jannah Extinsions Eklentisini gerektiren bazı kısa kodları içerir. Tema Menüsünden> Eklentileri Yükle'den yükleyin.

NEFES KESEN FİNAL: Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor 3-3’lük seride dün akşam büyük bir mücadele verdiler. Bu zorlu maçı Koopspor 63-61 kazanarak şampiyon oldu. Koopspor’a kupasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı verdi

PETER “FİNALİN YILDIZI” SEÇİLDİ Koopspor’un Nijeryalı pivotu Peter final serisinin en değerli oyuncusu seçilirken, takım arkadaşı Evan da sezonun “en değerli oyuncusu” olmayı başardılar. İki oyuncu da federasyon tarafından ödüllendirildi

Yer: NEU RA 25 Spor Salonu

Hakemler: Nusret Sırdar ***, Serdar Kızılsu ***

YDÜ: Doğukan *, Halil ** (8), İhsan ** (2), Kemal *** (13), Filip ** (5), Cenk **, Şevki *, Vedat *, Gary **** (31), Ferit * (2)

Koopspor: İrfan *** (9), Doğukan *** (8), Peter **** (29), Andım ** (2), Mustafa *, Evan ** (11), Mert *, Tayfun *** (4)

1.periyot: 19-16 (YDÜ)

İlk yarı: 39-31 (YDÜ)

3.periyot: 46-49 (Koopspor) 

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]N[/dropcap]icosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi’ni 63-61 yenerek seriyi 4-3 kazanan Koopspor oldu.

Kalabalık bir seyirci kitlesinin önünde oynanan maça iki taraf da istekli başladılar. 4. Dakikada Koopspor, Evan’ın ü. Sayılık basketi ile 13-10 öne geçti. Bundan sonra karşılıklı basketler izlendi ve Yakın Doğu bu bölümü19-16 önde geçti. İkinci periyotta da çekişme devam ederken Yakın Doğu farkı açmaya başladı ve ilk yarıyı da 39-31 önde tamamladı. İkinci yarıya etkili başlayan taraf Koopspor oldu ve 24.dakikada İrfan’ın basketi ile 40-39 öne geçti. Oyunun bundan sonraki bölümü karşılıklı basketler vardı. Periyotun sonunu iyi oynayan Koopspor bu bölümü 49-46 önde bitirdi.

Son bölüme ise Yakın Doğu etkili başladı ve 32. Dakikada Kemal’in basketi ile 51-50 öne geçti. Üstünlüğü ele alan Yakın Doğu farkı 5 sayıya kadar çıkardı ancak toparlanan Koopspor 38. Dakikada durumu 57-57’ye getirdi.

Büyük bir mücadelenin izlendiği maçta bitime 15 saniye kala Koop, Peter’in faul atışları ile 63-61 öne geçti. Son topu kullanan Yakın Doğu’da Şevki’nin atışı girmeyince maçı Koopspor maçı 63-61 seriyi 4-3 kazanarak şampiyon oldu. Şampiyon Koopspor ile ikinci Yakın Doğu Üniversitesi kupa ile madalyalarını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı verdi.

KOOP 3

Peter “Finalin yıldızı” seçildi

Koopspor’un Nijeryalı pivotu Peter final serisinin en değerli oyuncusu seçilirken, takım arkadaşı Evan da sezonun “en değerli oyuncusu” olmayı başardılar. İki oyuncu da federasyon tarafından ödüllendirildi

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı