KıbrısSpor

Salonlar dökülüyor
Atatürk Spor Salonu, Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu ve Erenköy Spor Salonu’nun  durumları çok kötü

SALONLARIN DURUMU VAHİM: Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nun LED ışıkları yarı yarıya yanarken, koridorlar karanlık ve tuvaletler ise kötü durumda. Erenköy Spor Salonu’nun parkesi artık kullanılamaz hale gelirken, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nun ise bu soğuk havalarda ısıtma sistemi çalışmıyor

 

Tonguç KOTAK

 Ülke sporumuza hizmet veren Spor Dairesi’nin yeni ekibi beş aylık dönemde salonlara ilgisizlikleri ile dikkat çekiyor.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu, Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu ve Erenköy Spor Salonu’nun durumları yürek burkuyor.

 

Girne de bakımsız

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu yıllardır ısıtma soğutma sistemi olmaması nedeniyle oynanan maçlarda hem izleyenler hem de oyuncular soğuk hava ile mücadele ediyorlar.

Salonun, Alkan Değirmencioğlu döneminde yapılan LED ışıkları Elektrik şebeksinde yaşanan sorun nedeniyle yarı yarıya çalışıyor.

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nun koridorları ışıksız ve bakımsız bir halde dururken, tuvaletler de berbat durumda.

Salonun parkesini ya maç ya da ıslanan zeminini oyuncular ile takım koçları paspaslıyorlar. Bu arada salonun bir kafeteryası olmaması nedeniyle çay bile içecek yer bulunmuyor.

 

Atatürk “Buz” gibi

Ülkede yaşanan soğuk hava Atatürk Spor Salonu’nda maçları da etkilemeye başladı.

Salonun ısıtma – soğutma sisteminin çalışmaması nedeniyle Pazartesi akşamı oynanan Voleybol karşılaşmaları şiddetli soğuk bir ortamda oynandı.

Maça gelen taraftarlar ve oyuncuların salonun soğuk havası karşısında zorluklar yaşadılar.

 

Erenköy’de durum kötü

Havadis Gazetesi aylardır gündeme getirdiği Erenköy Spor Salonu’nun parkesi ve salon içinin durumu her geçen gün kötüye gidiyor.

Erenköy Spor Salonu’nun parkesi aylardır kötüye gitmeye devam ediyor. Parkenin durumu her geçen gün kötüye gitmesinin yanı sıra damın da akıtması ile yağan yağmur bir şekilde salona inmesi ile parkeye ciddi zarar veriyor.

Başa dön tuşu