Spor

Salona görsel şov ile merhaba


CİMNASTİK ŞOV BÜYÜLEDİ:
Atatürk Spor Salonu’nun yenilenen parke zemin ve çatı katı ile yeniden hizmete açıldığı Hentbol Erkekler Süper Lig final serisi ilk maçı öncesinde NEV Fitness merkezi çocukları gösteri yaptı. Cimnastikçi çocukların gösterileri izleyenleri büyüledi büyük alkış aldı

Ahmet ÖZSOYYenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle kapalı olan Atatürk Spor Salonu yaklaşık 5 aylık aranın ardından önceki gün oynanan Hentbol Erkekler Süper Lig final serisi ilk maçı ile yeniden kapılarını açtı.


1 Aralık 1987 yılında faaliyete başlayan Atatürk Spor Salonu 30 yılı aşkın süre ile çok amaç için kullanıldı. Sportif faaliyetler yanında, sosyal, kültürel, siyasi ve dini etkinliklere ev sahipliği yapan spor salonunun parkesi ve çatısı dışında birçok kısmı zaman içerisinde yenilenmişti.

Spor Dairesi ihaleye çıkılarak Atatürk Spor Salonu’nun ilk kez parke zemini ve çatısının da değiştirilmesini kararlaştırarak bunu başardı. Yaklaşık 120 metrekarelik parke zemini sökülerek yenilenen salonun zemini artık FIBA standardında ve 22 milim yüksekliğinde.

Kışın yağmurlarda akıtan, yazın ise güneşin etkisi ile salonu çok sıcak tutan çinko çatı malzemesi de sökülen spor salonunun çatısına ısı yalıtımlı malzeme kondu. Bunun yanında engelli tribünü, engelli asansörü ve giriş çıkışı ile protokol bölümü de yenilenen salondaki tahta hentbol kaleleri sökülerek alüminyum kaleler monte edildi, yeni ses sistemi takıldı.

Salonun kuruluşundan beridir en büyük sıkıntı olan ses sisteminin de yenilenmesi tüm organizasyonlar için müjdeli haber niteliğinde oldu.

NEV Fitness çocukları büyüledi

Atatürk Spor Salonu’nda 10 Ocak tarihinde başlayan yenileme çalışmalarının tamamlanıp yeniden hizmete açılması arife gününe denk geldi. Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde şampiyonu belli edecek final serisi ilk maçı ile yeniden hizmete açılan spor salonunda, maç öncesi organize edilen NEV Fitness merkezi çocuklarının jimnastik gösterileri izleyenleri büyüledi.

Birbirinden zor ve estetik hareketler ile hünerlerini sergileyen sporcular arasında Türkiye ve Avrupa’da önemli başarılar elde etmiş sporcular da yer alıyordu.Başa dön tuşu