Sahte reçete olayıyla ilgili mahkemeye çıkarılan doktor ve eczacılara 3 gün tutukluluk - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Sahte reçete olayıyla ilgili mahkemeye çıkarılan doktor ve eczacılara 3 gün tutukluluk

Sahte reçete soruşturması kapsamında tutuklanan doktor S.T ve eczacılar Ö.T ve E.T Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Müfettiş Muavini Cemali Çiftci mahkemede olguları aktardı. Polis,  zanlıların, “Resmi evrak sahteleme”, “Resmi evrağı tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından tutuklandıklarını söyledi.


Çiftci, 2023 Ocak-Ağustos ayları arasında Ö.T ve  E.T  ,  olan doktor S.Tyazdığı reçeteleri sahteleyerek, müşterilere ilaç verilmiş gibi işlem yaparak, hazırladıkları sahte reçeteleri Sosyal Sigortalar Dairesi’nde tedavüle sürüp, sahtekarlıkla para temin ettiklerini kaydetti.

Polis, zanlıların iş yerlerinde ve evlerinde arama yapıldığını, birçok elektronik eşyaya el konulduğunu söyledi. Çiftci, E.T eczanesinin yakınlarındaki çöp konteynerinde kupürü kesilmiş boş ilaç kutuları bulunduğunu kaydetti.

Ö.T eczanesinde ise S.T tarafından yazılmış imzalı reçeteler bulunduğunu ifade eden polis, S.T ve E.T gönüllü ifade verdiğini belirti. Polis,S.T  ifadesinde yaptığının yasal oluğunu söylediğini açıkladı. E.T ise ifadesinde küpürüz ilaçların askerler almış olduğu reçetelerin küpürleri olduğunu söylediğini aktardı.

Çiftci, olayla ilgili 57 ifade alındığını, soruşturma kapsamında Sosyal Sigortalar Dairesi’nden aldıkları listelerde en yüksek reçete sayısına sahip olan eczanelerden başlayarak, soruşturmaya devam ettiklerini söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

(Kamalı Haber)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar