Kıbrıs

Şahali: 23 polisin nakil gerekçelerini açıklayın


 

Polis Teşkilatı’nın Huzuru konusunda ilk güncel konuşmayı yapan CTP Milletvekili Erkut Şahali, son zamanlarda Meclis’te, poliste meydana gelen terfilerin araştırılması için 2 kez özel komite kurulduğunu anımsattı.

Polisin görevini layıkıyla yerine getirebilmesi için,polisin çalışma huzurunun önemine işaret eden Şahali, ancak son zamanlarda özellikle internette araştırma yaparken polis konusunda karşısına çıkan haberlerin hemen hemen hepsinin “poliste deprem” başlığıyla verildiğini kaydetti.

İdari zafiyet var

Poliste bir idari zafiyet olduğunu savunan Şahali, polisin halka doğru hizmet verebilecek şekilde yönetilmediğini ileri sürdü.

Polisin huzurunun, toplumun huzuru anlamına geldiğine işaret eden Şahali, polis subaylarının soruşturulması, görev yerlerinin değiştirilmesi ve rütbelerinin altında bir yere yerleştirilmesinin izaha muhtaç bir durum olduğunu vurguladı.

Poliste hiyerarşinin doğru çalışması, emir komuta ilişkisindeki dengenin iyi kurulması gerektiğini ifade eden Şahali, terfi mekanizmasındaki yanlışlıklara dikkat çekti.

Şahali, Polis Hizmetleri Komisyonu’nun denetlenebilir ve şeffaf bir yapıya kavuşturulması gerektiğini söyleyerek, 23 polis mensubunun nakilleri ile ilgili gerekçelerin açıklanmasını istedi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı