Sağlıkta şiddete “HAYIR” dediler

21 Kasım 2017 Salı | 10:54
Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’na bağlı Cengiz Topel Hastanesi hemşireleri, 112 Acil Servis çalışanları Handan Yamak ve Uğur Sayılır’ın darp edilmesini kınamak maksadı ile eylemde yaptı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’na bağlı Cengiz Topel Hastanesi hemşireleri, geçtiğimiz gün Yeşilyurt- Gemikonağı anayolu üzerinde meydana gelen trafik kazası sonrasında ambulans içerisindeki görevli hemşireler Handan Yamak ve Uğur Sayılır’ın darp edilmesini protesto ederek, kınadı.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, konuşmasında, birkaç gün önce bir kaza yerinde şifa dağıtmaya giden 2 personelin, kazayla ilgisi olmayan kişilerce şiddete maruz kaldığını kaydederek, bölge halkında tedirginlik yaratan bu olayı kınadıklarını söyledi.

Sendika olarak her zaman hemşirelerin yanında olduklarını kaydeden Özgöçmen, ‘ sağlıkta şiddete ve şiddetin her türlüsüne hayır’ diye konuştu.

Özgöçmen, sağlık çalışanlarına giderek artan şiddet olayları karşısında caydırıcı cezalar talep ettiklerini belirterek, geçicilerin kadrolanmasıyla ilgili yasa önerisinden geçicilerin çıkarılacağıyla ilgili açıklamalar bulunduğunu ve meclisin bu adaletsizliğe müsaade etmemesini istedi.

Yaşanan olayda şiddete maruz kalan hemşire Uğur Sayılır da olayın ciddiyetinin farklı bir boyutta olduğunu ve konunun iyi araştırılması gerektiğini kaydetti.