Köşe Yazarları

Sağlıksız ortamda “SPOR”


 

  1. yüzyıl dünyasında Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda spor yaptıran sporumuzu yönetenler dün gece bu sağlıksız ortamı görmelerini isterdim.

Tuvaletleri kilitli olan, seyircilerin bana gelip de tuvalet konularını konuşmaları beni üzdü. Koridor ışıkları yanmayan bir türlü çözülemeyen ısıtma – soğutma sisteminin olduğu bir ortamda, sporcuların kendi ti-shırtleri ile ıslanan zemini temizlemelerini görmek gerçekten beni çok üzdü.  Maç oynayan sporcuları, hakemleri ve salona gelen sporseverleri tebrik ederim. Bu sağlıksız ortamda maç izlemek gerçekten zor oldu. Maç içinde dayanamayarak Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu’yu da aradım. Bana bundan sonrası için müdahale edeceğini söyledi. İnşallah eder. Çok umutlu değilim ama bu işin takibini sürdüreeceğim.Yakın Doğu Üniversitesi dün gece kazanacak kadar oynayarak finale yükseldi. YDÜ’de Chi maçın en verimli oyuncusu olurken kendi adına maçı double – double yaparak tamamlarken rakiplerine üç saniye koridorunda top göstermedi.

YDÜ’de Chi çift hanelere çıkarken onu bir tek kaptan Halil izledi. Diğer isimler de kazanacak kadar oynadı. Bu oyun final için yeterli mi ? Hayır. Sağlıksız ortamda ancak bu kadar oynanırdı.

Gelelim GAÜ cephesine. 34 dakika sahada kalan Hamit Çeliktaşlılar takımın en iyisi idi. Maçta Chi’den sonra dikat çeken isim oldu.Girne Amerikan Üniversitesi’nin yabancıları Yusuf -4 ve Joelck de –2 verimlilikle takıma 0 katkı sağladılar. Bu ikili bir şey oynamayınca yük Hamit’e bindi ama o da insan yorulunca oyundan koptu. GAÜ gelecek sezon kadro derinliğini artırmalı. Bu takım yetenekli ama kenardan gelip katkı yapacak isim sayısı az. Benden söylemesi.

 

 Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu