Sağlık Bakanlığı KTSÇHB ile ilgili yasal girişimde bulundu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Kıbrıs

Sağlık Bakanlığı KTSÇHB ile ilgili yasal girişimde bulundu

remzi-gardiyanoğlu

Sağlık Bakanlığı, Yüksek Yönetim Denetçisi Ombudsman’a Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Remzi Gardiyanoğlu’nun Birlik adına, yasal dayanaktan yoksun, tamamen iftiraya dayalı ve sağlık sisteminde kaos yaratmaya yönelik açıklamaları ve girişimleri ile ilgili yasal girişim başlattı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana bugün Yüksek Yönetim Denetçisi Ombustman Dairesi Müdürü Zeki Gürsel ile görüşerek, konuyla ilgili 02 Ağustos, 2017 tarihinden itibaren gelinen durum hakkında yazılı bildirimde bulundu.

İlgili yazıda, “Bakanlığımız konunun hassasiyetini göz önünde bulundurmakta ve 28 Ağustos, 4 Eylül ve 15 Eylül tarihlerinde de görevlendirilen müfettişler tarafından tüm ilçelerde kontrol ve denetimler yapmıştır. Bundan sonraki süreçte de ikinci iş yasağının uygulanması konusunda gerekli denetim ve kontrolleri yapmaya devam edecektir.


Bakanlığımızın konuya hassas yaklaştığı bu dönemde gerçeği yansıtmayan açıklamalar ile halkımızın yanlış bilgilendirilmemesi ve anılan Birliğin sağlık üzerinden politika yapmasına ve kişisel hırslarının karşılanmasına asla izin vermemek adına, en önemlisi kamuoyuna doğru bilgilerin aktarılabilmesi ve sağlık üzerinden kaos yaratılmasına engel olmak amacıyla tarafınızca gerekli araştırmanın yapılmasını saygı ile az ederim.” ifadeleri kullanıldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar