KıbrısManşet

Sağlık Bakanlığı: Aşı olmak isteyenler önce kayıt yaptırmalı


Sağlık Bakanlığı Sinovac veya Johnson&Johnson aşısı yaptırmak isteyenelerin Sağlık Merkezlerine gelmeden önce kayıt yaptırmaları gerektiğini duyurdu.
Bakanlık ayrıca Johnson&Johnson aşı yaptırmış ve kartlarında barkot olmayan kişilerin 21 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı yaptırmış oldukları merkezlere giderek barkodlarını almaları gerektiğini de duyurdu
Açıklama şöyle:
Covid-19 ile mücadelede aşı yaptırmak isteyen kişilerin ( sinovac-Johnson&Johnson)aşıları için Sağlık Merkezlerimize gelmeden önce mutlaka https://www.asi.saglik.gov.ct.tr adresinden Aşı Bilgi Sistemine girerek kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
Randevu almadan gelen kişiler nedeniyle merkezlerimizde yoğunluk yaşanmaktadır. Tüm halkımız rahat olsun. Yeterli miktarda aşımız bulunmaktadır ve gelmeye devam edecektir. Aşı programımız dahilinde hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir.
Güney Sağlık Komisyonu tarafından Johnson&Johnson aşılarının barkotları geç gönderilmiş ve ısrarımız üzerine elimize yeni ulaşmıştır.
Dolayısla Johnson&Johnson aşı yaptırmış ve kartlarında barkot olmayan kişilerin 21 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı yaptırmış oldukları merkezlere giderek barkodlarını almaları gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

Başa dön tuşu