Magazin

Şafak 15 bin kişiyle söktüÜnlü sanatçı Rafet El Roman’ın sahne aldığı Şafak Nöbeti, yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla Yavuz Çıkartma Plajı’nda gerçekleşti.

Ülkemizin başarılı sanatçısı Örge Volkan’ın Mücahit Marşı’na yaptığı Senfoni Rock tadındaki uyarlama Şafak Nöbeti etkinliğinde büyük beğeni kazandı
Şafak Nöbeti etkinliği, geçtiğimiz gece Yavuz Çıkarma Plajı’nda yapıldı. Şafak Nöbeti Organizasyon Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Silahlı Kuvvetleri Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele de, Şafak Nöbeti’ne katılarak meşaleli yürüyüşte sahile kadar indi. Açıklama şöyle:“Kıbrıs Türkü son 7 yılda olduğu gibi, bu yıl da bağımsızlık ve özgürlüğünün yıldönümünü Şafak Nöbeti tutarak kutladı.

20 Temmuz kutlamalarının en coşkulu, en kalabalık ve en çok beklenen etkinliği Şafak Nöbeti, bu yıl rekor katılımla gerçekleşti. 15 bin kişi şafağı beklemek için Yavuz Çıkarma Plajı’na koştu. Etkinlik programının başlayacağı 21.30’dan saatler önce sahilin üst kısmındaki konser alanı dolmaya başladı. İlerleyen saatlerde daha da artan kalabalık, marşlarla coştu.

Örge’nin Mücahit Marşı yorumu alkışlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın merakla beklenen performansı göz doldurdu. Sahnenin sürprizlerinden biri ise, genç yetenek Örge Volkan idi. Mücahit Marşı’nı senfonik rock altyapısıyla yeniden yorumlayan genç sanatçının performansı çok büyük ilgi gördü.

örge-volkan

“Tarihe ve sahile sahip çıkıyoruz”

Şafak Nöbeti Organizasyon Komitesi Başkanı Fevzi Tanpınar, bu yıl kutlamaların “Hem tarihimize, hem sahilimize sahip çıkıyoruz!” sloganıyla yürütüldüğünü kaydetti. Tanpınar, bazı derneklerin yayınladığı ortak deklarasyonu açıkladı. Yavuz Çıkarma Plajı’nın müzeleştirilmesini talep eden deklarasyonun yanı sıra, Cumhuriyet Meclisi’ne sunulan yasa tasarısı müjdesi de kalabalığın alkışlarıyla karşılandı.

Tanpınar konuşmasında, “Bu yıl ‘artık yeter’ diyerek, ‘bu sahil’ artık bizim, halkın olsun, tarih yazanların çocuklarının olsun diyoruz.” Dedi.

Rafet El Roman sahne aldı

Rafet El Roman şarkılarıyla coşan binlerce kişi, konserin ardından geleneksel meşale yürüyüşünü tamamlayarak sahile indi. Yavuz Çıkarma Plajı sahilindeki sessiz saygı bekleyişinin ardından nöbet Özel Kuvvetlere ait birliklerin temsili çıkarma yapması ve sahilde Mücahitlerle kucaklaşması, havai fişekler, dualar ve sabah ezanıyla sona erdi.

rafet-el-roman

Başa dön tuşu