Magazin

Sadece “kadınlara” özel


İŞLERİNİ SEVEREK YAPIYORLAR: Sadece kadınlara hizmet veren “Bhujunga Woman Body” spor salonunun genç iş kadını ve aynı zamanda eğitmenleri Birsen Hacıelmaz, Menekşe Yenalın ve Lale Cangil “Kadının kendisini özel hissettiği tek yer” sloganıyla mesleklerini severek yapıyorlarTANINMIŞ İSİMLERİ DAVET EDİYORLAR: Türkiye’nin tanınmış yoga, plates eğitmenlerini ülkemize davet ederek workshoplar düzenleyen “Bhujunga Woman Body” ekibi Ada Beach Hotel’de, ünlü yaşam koçu Murat Berkin eşliğinde workshop gerçekleştirdiler.Ahmet VAMIK
Kadınların rahatça spor yapabilmesi ve evlerinden çıkarak kendilerine günde bir saat olsun zaman ayırabilmesi amacıyla yoga, plates, zumba ve Kangoo Jump alanlarında Alsancak bölgesinde bulunan “Bhujunga Woman Body” spor salonunun en büyük özelliği sadece kadınlara ve çocuklara hizmet vermesi.
  Salonun sahipleri ve aynı zamanda eğitmenleri olan Birsen Hacıelmaz, Menekşe Yenalın ve Lale Cangil farklı dallarda uzmanlaşmış ve kendilerini spora adamış kişiler.
Farklı zamanlarda Türkiye’nin tanınmış yoga, plates eğitmenlerini ülkemize davet ederek workshoplar düzenleyen “Bhujunga Woman Body” ekibi geçtiğimiz haftasonu Ada Beach Hotel’in muhteşem atmosferinde, Başman Ltd. sponsorluğunda ünlü yaşam koçu Murat Berkin eşliğinde workshop gerçekleştirdiler.

Hacıelmaz: Yoga sayesinde bütün vücudunuzu hissedersiniz
Birsen Hacıelmaz, 2008 yılından beridir profesyonel olarak yoga eğitmenliği yapıyor. Herkese yoga yapmalarını tavsiye eden Hacıelmaz, “Bütün vücudunuzun ve kaslarınızın farkına varmak için yoga yapmalısınız, yoga bütün hücreleri yenilediği için yaşlanmayı da geciktirici etkisi olan bir yaşam tarzıdır” diyerek yoganın spor olmadığını ve tamamen bir yaşam tarzı olduğunu vurguluyor.
Kadınlara özel bir salon olduğu için “Bhujunga Woman Body”nin tercih edilen ve bayanların rahatça spor yapabildiği bir mekan olduğunu ifade eden Hacıelmaz, özellikle tüm kadınların kendilerine zaman ayırıp bir aktivite yapmasını tavsiye ediyor. 

“Yoga insanın kendisiyle birleşmesidir”
Yoga’nın kelime anlamı olarak “birleşmek” manasına geldiğini söyleyen Birsen Hacıelmaz, insanın kendisiyle birleşmesi olarak tanımlanan yoganın sağlıklı hareketlerle sağlıklı beden kazanmak amacıyla ortaya çıktığını belirtti.
Yoga’da doğru nefes almanın öğretildiğini söyleyen Hacıelmaz, doğru nefes alarak hücrelerin yenilendiğini ve bu sayede daha zinde bir yaşam kazanıldığını ifade etti.

Cangil: Kangoo jump sayesinde kısa sürede hızlı kilo verin
Kangoo Jump üzerine kendisini geliştiren Lale Cangil, “Bhujunga Woman Body” salonunda kangoo jump ve pilates eğitmenliği yapıyor. “Bhujunga” isminin yoga da kobra duruşu olarak bilinen bir duruştan geldiğini söyleyen Cangil, hayatını spora adayan herkesin sadece iyi bir bedene değil mutlu bir yaşama sahip olduğunu ifade etti. Kangoo Jump’ın fitness ve aerobik programlarını içeren bir güç çalışması olduğunu söyleyen Cangil, özel ayakkabıları sayesinde sakatlanma riski olmadan spor yapıldığını belirtti. Kangoo Jumps sayesinde kısa sürede hızlı kilo verebilmenin sağlandığını söyledi.

Başa dön tuşu